Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #171  
Παλιά 27-10-14, 02:01
leonidas87 Ο χρήστης leonidas87 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2014
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Βασίλη η σχισμή που λέει ο Στάυρος φαίνεται στο post 123 κ δεν έχει καμία σχέση με την αλλαγή.Την έβγαλε μετά απο αλλαγή αλλα μετά απο παρατηρηση παλαιότερων φωτο διαπίστωσα οτι την είχε κ πριν...ούτε με την έλειψη ασβεστίου έχει έχει σχέση..το νερό του ενυδρείο με τις αλλαγές που κάνω πιστέυω οτι έχει όλα τα απαραιτητα συστατικα κ αυτό το βλέπω στο κέλυφος που έχουν(ειδικά ο αρσενικός είναι αψεγάδιαστος).Κατα 99% έχει δημιουργηθει απο τις επιθέσεις-ζευγαρώματα του αρσενικού καθώς είναι πολυ βίαιος κ προσπαθεί να πιάσει την θηλυκία απο τις δαγκάνες...όταν δεν τα καταφέρνει πιάνει το κεφάλη της..αν δείτε καλύτερα της έχει κόψει κ τις κεραιες.Έσυ Στάυρο έπρεπε να το ξέρεις απο τις δικές σου...

Στάυρο δεν έχω καταλαβέι τι ακριβώς εννοείς με την εκτρωφή καραβιδών....
Πουλάς καραβιδές για ενυδρειάκη χρήση??Σε δεξαμενές τις έχεις??Έχεις κ φυτά μέσα??Εγώ κ ο Βασίλής δεν έχουμε φυτά στα ενυδρεία μας...αυτές οι καραβίδες δεν ενέχονται φυτά...λές οτι δεν χρειάζονται αλλαγές νερού επειδή τα νιτρικά τα καταναλώνουν τα φυτα??εχω μπερδευτεί...δώσε πληροφορίες στο λαό

Έιναι λάθος να συγκρίνουμε τις λίμνες με τα ενυδρεία.

Όσο για το νερό αφού το πίνω έγω κ η οικογένια μου καταλαβαίνεις οτι δεν μπορώ να αμφιβάλλω για το αν θα το βάλω στο ενυδρείο.Απο ψάξιμο που έχω κάνει ξέρω πως το νέρο της Αθήνας είναι απο τα πιο ασφαλές(εδώ καλό θα ήταν να μας δώσει τα φώτα του ένας χημικός)

Τα γεννητούρια δεν ευνοούνται όταν πέφτει η θερμοκρασία??Έτσι έχω διαβάσει κ μάλιστα απο άτομα με εμπειρίες γέννας..

Αν μπορείς δώσε ένα link με τα δισκία ασβεστίου γιατί δεν βρήκα κάτι...

Κάνε μια παρουσίαση βρε!!!! θα μας σκάσεις...

Το καλύτερο το κράτησα για το τέλος...απο χθές ήρθε το νέο μέλος
είναι μια πανέμορφη Electric Blue Clarkii !!!! ¶υριο λέπτομέριες κ φωτο γιάτι σήμερα δεν πρόλαβα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01540 seconds with 11 queries