Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 09-06-11, 12:55
Το avatar του χρήστη mariand7
mariand7 Ο χρήστης mariand7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2011
Περιοχή: Χανια Κρητη
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Να σου πω,κατα καιρούς τη παλια την είχαν επισκευτεί μια πράσινη όμορφη σαύρα απ'αυτές με τα μακριά πόδια και ουρά και το έντονο πράσινολαχανί,ένας σκατζόχοιρος που μάλιστα ηταν ο καημένος τόσο εξασθενιμένος από τη ζέστη που έπεσε μέσα και δεν είχε δυναμη να βγεί .Τον έβγαλα και για μια βδομάδα δεν έφευγε από το σημείο μέχρι που συνήλθε τελείος.Υστερα τον έβλεπα κάθε 2 μέρες.
Φίδι......ευτυχώς δεν έχω δει ακόμα και ελπίζω να μη δω γιατί ενω τα θαυμάζω δεν τα μπορώ καθόλου
Ίσως έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι δεμένος ο σκύλος πολύ κοντά,δεν ξέρω....
-------------------------
Δε μπορείτε να φανταστείτε τι έπαθα πριν 5 λεπτα!
Εχω μια κότα που δραπετεύει από το κοτέτσι συνέχεια.Το καλό είναι ότι μόλις τη πλησιάσω καθίζει και και τη πιάνω.Οπότε πριν από λιγο συνέβει το ίδιο και πήγα να τη βάλω στη θέση της.Ηταν στη μπροστά αυλή,το κοτέτσι είναι στη πίσω.Απόσταση 2 μέτρα από το μπαλκόνι της κουζίνας μου.Οπότε κι εγω έκανα τη διαδρομή γύρο απο τη κουζίνα,έξω...και κάνοντας να περάσω τη γωνία.... πετάχτηκε ολόρθο ενα φίδι μπροστά μου και μετά γύρισε στον αέρα το σώμα του και έφυγε μες στα χόρτα.Ηταν περίπου 1 μέτρο και 2 δαχτυλα στο πάχος .
Είχα χρόνια να δω φίδι κοντά στο σπίτι δε ξαναβγαίνω έξω

Τι το'θελες Lucy μου !!!!??????
__________________
Το καμάρι μου!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mariand7 : 09-06-11 στις 12:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01772 seconds with 11 queries