Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 19-05-09, 16:49
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Φίλε μου τα γκαπι μπορούν να φανέ και μεγαλύτερα έντομα από ότι χωράει το στόμα τους αλλά … τα έντομα θα πρέπει να έχουν πέραση σε στάδιο αποσύνθεσης ώστε να μαλακώσει το “κρέας” αν μπορούμε να το πούμε κρέας.
Να πω ότι έχω ταΐσει στα γκαπι μου πολλών ειδών εντομών και όχι μονό μέχρι και σαύρα φάγανε. Το θέμα είναι σε τι φάση το φάγανε.
Όλοι αυτή η διαδικασία ρυπαίνει το νερό.
Θα μου πεις αυτό το νερό τόσα θα έχει μέσα αυτό του μάρανε.

Όλα τα ψαριά ζούνε σε λίμνες ποταμιά θάλασσες κτλ. Αλλά όχι σε Eλληνικές λίμνες.Tα είδη που μπορούν να ζήσουν (χειμωνα - καλοκαιρι)στης Eλληνικές λίμνες είναι αλλά..

Φίλε μου εγώ τουλάχιστον δεν είμαι αυτό που αποκαλείς φιλόζωος.
Απλά δεν είμαι και δολοφόνος όταν ακούω για φυτοφάρμακα ψεκασμούς κτλ δεν μπορώ να συμφωνήσω σε αυτή την μαζική δολοφονία.
Λόγω το ότι μένω σε μια περιοχή που έχει πολλά αρδευτικά κανάλια και ποταμάκια με ψαριά και επειδή ξερώ το τι φάρμακο πέφτει από τους αγρότες δεν πρόκειται να πάρω από εκεί ούτε καν πέτρες για την λίμνη μου.
Υπάρχει και κόσμος που τα ψαρεύει πάλι και τα τρώει.!!!

Φιλε μου να κάτσουμε όλοι μαζί να το συζητήσουμε αλλά να δώσουμε και στα ψαριά μια σωστή ζωή. Και όχι να αρρωσταίνουν και ψοφάνε.
Είναι κρίμα και άδικο το να γέννιουνται και να ψοφάνε σε μικρό χρονικό διάστημα λόγω κακών συνθηκών νερού.
Το ότι θα επιβιώσουν κάποια ψαρια μπορεί και να γίνει μπορεί και όχι όμως.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01407 seconds with 11 queries