Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 07-08-08, 15:01
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
τα χημικα αυτα ειναι πολυ βαρια (ισως ακομη και για τον ανθρωπο) φυσικα μπαινουν στην πισινα για να μενει καθαρη
σε ενυδρειο που εχεις μεσα ψαρια και ισως φυτα οχι μονο δεν θες χλωριο αλλα πρεπει να το αδρανοποιεις με καποιον τροπο (οπως με το αντιχλωριο)

Τολη εχεις καμια φωτογραφια απο τις λιμνες που λες;
το θεμα δεν ειναι εαν θα επιπλεεις στο νερο, αυτο ειναι δεδομενο, αλλα εαν θα εχεις ορεξη να κανεις μπανιο σε μια πρασινη λιμνη
το θεωρω εξαιρετικα επικινδυνο για την υγεια οποιου κολυμπαει μεσα
Τα χημικα αυτα οπως, χλωριο, Algisite κλπ ειναι εντελως ακινδυνα για τον ανθρωπο αν μπαινουν στην πισινα (και προς θεου οχι σε ενυδρεια η λιμνες) οι αναλογες δοσολογιες αναλογα με τον ογκο νερου που εχει η καθε πισινα.
για αυτο τον λογο υπαχουν και τα αναλογα Test τα οποια μπορεις να ρυθμισεις το νερο εκει που πρεπει.
Και σιγουρα αυτα τα χημικα δεν κανουν για τον σκοπο που θελει ο φιλος μας
και τελος δεν μπορω να με φανταστω να μπαινω μεσα στην λιμνη μου να κολυμπω παρεα με τα ψαρια 1ον γιατι θα γλυστρουσα απο την γλιτσα και θα τρωγα τα μουτρα μου και 2ον αμα με εβλεπαν τα ψαρια να μπαινω μεσα ειμαι σιγουρος οτι θα πεταγονταν απεξω......
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01513 seconds with 11 queries