Θέμα: Νεα Λιμνη
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #54  
Παλιά 14-06-10, 14:22
Το avatar του χρήστη MIXALIS CYPRUS
MIXALIS CYPRUS Ο χρήστης MIXALIS CYPRUS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2010
Περιοχή: Λεμεσος Κυπρος
Μηνύματα: 540
Προεπιλογή

[QUOTE=MIXALIS CYPRUS;456306]

Καλα Βασίλη ανυπομονώ να τα βαλω στη λιμνη μου ! Μα είναι δυνατον να μην αντεξε κανενα το χειμώνα??Ξερω ότι είναι τροπικα κλπ αλλα να μην αντεχουν ουτε στο κλιμα της κυπρου …
Θα το δοκιμάσω και Λεμεσό. Αν δεν αντέχει θα παει σε ενυδρειο.(αν και είναι πολύ μεγαλα τα συγκεκριμενα πιστια )

Που λες για το λαινερ .. Νομιζω ότι αξιζει να το δοκιμασω αφου το εχω ηδη φερει σπιτι μου .Τωρα διαβασα και άλλο για το θεμα και ειδα ότι συγκλίνουν ολοι στο εξής ..Αν υπάρχει κατι τοξικο τα ψαρια θα πεθάνουν σε λιγες ωρες. Αρα αν το ατομο που μ το εδωσε εβαζε στις λιμνες του ψαρια και ζουσαν νομιζω είναι σημαντικο στοιχείο .

Εγω θα βαλω 2 χρυσόψαρα μονο όπως είπα. Μετα και από το καθαρισμα που θα γινει στο λαινερ θεωρω ότι θα είναι οκ.

Ακομα ενα ατομο που λεει πως μετατρεψε το λαινερ πισινας σε λιμνη αρκετες φορες και εχει και φορουμ για λιμνες http://answers.yahoo.com/question/in...5163035AAehNBE

Εντωμεταξύ αν εχει καποιος άλλος πληροφορίες από οπουδήποτε για το ζητημα εδώ ειμαστε!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannossavva Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αν ένα υλικό είναι τοξικό δεν μπορείς να το ξέρεις σε κάποιες ώρες. Μπορεί να διασπάτε μακροπρόθεσμα, η σε κάποια θερμοκρασία.
Το σημαντικο ειναι πως οσο ψαχνω στο διαδίκτυο βρισκω ολο και περισσότερα ατομα που το εχουν δοκιμασει ,εχουν επιτύχει και το προτείνουν ανεπιφύλακτα .Τωρα όπως λεει και ο Βασιλης υπάρχουν λογιών λογιών λαινερ πισινας.

Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας και ωσπου να ερθει εκεινη η ωρα (ελπιζω γρηγορα) που θα το τοποθετήσω θα συνεχισω να το ψαχνω .
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MIXALIS CYPRUS : 14-06-10 στις 14:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,44623 seconds with 11 queries