Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 20-08-14, 14:07
Το avatar του χρήστη bouboulas
bouboulas Ο χρήστης bouboulas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-07-2012
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 602
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταμάτη για το dremel δεν έχεις άδικο, κάποια στιγμή θα το πάααααααααααρω, προς το παρόν με αυτά που έχω.
Για τον δίσκο κάποιον παρόμοιο της Bosch έχω, δεν θυμάμαι ακριβώς τις λεπτομέρειες, αλλά νομίζω πως εκτός από τον ειδικό δίσκο για πλέξι , για τέτοιες δουλειές πολύ καλός θα είναι ένας δίσκος για αλουμίνια.
Στο σημείο που είδες το πριονάκι δεν γινότανε με σέγα (λες να μην έχω σεγα ) γιατι δεν υπήρχε το προστατευτικό αυτοκόλητο και θα μου έκανε γρατσουνιες στο πλεξι και με τη δύναμη που έχει μπορεί και να έσπαγε το πλεξι (όπως και ράγισε σε ένα σημείο). Για τέτοιες δουλειές με μεγάλα και παράξενα κοψίματα με βολεύει πολύ ο ψιλός τροχός, κόβει πολύ ωραία αρκει να προσέχεις, για τι αν ξεφύγει τα πήρε όλα μπάλα
-------------------------

Κατασκευές θες ε

Πάρε τα σκαφάκια



Κόλλησα και τα led



και το απόγευμα αφου τελειώσω με το φίλτρο άνθρακα (ήρθε) μπορεί να έχω και φως στο ενυδρείο
Δίσκο για αλουμίνιο δεν έχω βρει να ταιριάζει στο δισκοπρίονο μου Θέλω με μάξιμουν διάμετρο 220 mm και δεν βγαίνουν σε τέτοια διάστασή
Αν θες κάτι οικονομικό τύπου dremel δες αυτό http://www.eshopsales.gr/index.php?o...f=bestprice.gr πολύ καλό για τα λεφτά του
__________________
Σταματης



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 27-03-17 στις 14:16
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01650 seconds with 11 queries