Θέμα: αρτεμια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 12-04-11, 00:08
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην νεοεκολαφθίσα αρτέμια αναφέρεσαι ;;; ναι..στη νεοεκκολαφθεισα αναφερομαι κι εγω.. Γιατί ο Ραφαήλ γιαυτή την ζωντανή αρτέμια γράφει, της πρώτης μέρας δηλαδή.
Φαντάζομαι ότι τη θέλει για κάποιο μανταρίνο που ρωτούσε τις προάλλες αλλά δεν έγραψε αν πήρε τελικά γιαυτό και τον ρώτησα.
Τώρα για τα μεγαλύτερα ψάρια που έγραψες νομίζω καλύτερα θα είναι για κάποιον να παίρνει κατεψυγμένη αρτέμια ή μίσις. προτιμω να δινω ζωντανη παρα κατεψυγμενη λογω αυξησης νιτρικων. τα "ζουμια" απο τις κατεψυγμενες εκτοξευουν τα νιτρικα. Άσε που τα τάνκ καλό είναι αν μπορούμε να μη τα μαθαίνουμε σε ζωική τροφή γιατί γίνονται επιθετικά. Δεν συμφωνείς;
επειδη δινω καμποση φυτικη οπως και σπιρουλινα και φυλλα αλγης....δεν ειδα αλλαγη στη συμπεριφορα απο τα τανγκ με το να τρωνε και αρτεμια εφοσον μεγαλο μερος της διατροφης τους ειναι φυτικη ουτως η αλλως.

παντως κατα τη γνωμη μου η ζωντανη αρτεμια ειναι οτι καλυτερο μιας και ειναι καλυτερη ποιοτικα απο την κατεψυγμενη (πρωτη μερα αρα πολυ θρεπτικος λεκιθικος ασκος, σαν ζωντανη παντα ειναι καλυτερη απο κατεψυγμενη).
σε βοηθα να κρατας δυστροπα στο φαγητο ψαρια που μπορει να μη δεχονται ουτε κατεψυγμενη στην αρχη (ετσι εκανα με τα ανθιας μου μεχρι να μαθουν)
και επισης την τρωνε και τα κοραλια σε reef συστηματα.
θα ελεγα οτι ειμαι φανατικος οπαδος της νεοεκκολαφθεισας αρτεμιας.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 12-04-11 στις 22:24
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01899 seconds with 11 queries