Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 17-01-09, 12:43
Το avatar του χρήστη batman_gardiki
batman_gardiki Ο χρήστης batman_gardiki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-11-2007
Περιοχή: Γαρδίκι / Τρίκαλα / Θεσσαλία
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Eπιλογή ηλεκτρομαγνητικής βαλβίδας

Θα ήθελα την βοήθειά σας στο ερώτημα ποια είναι η σωστή επιλογή ηλεκτρομαγνιτικής βαλβίδας.

Βλέποντας φωτο απο την βελονοειδής ηλεκτρομαγνητική που δίνει το aquaristic http://www.aquaristic.net/magnetic-valve-2...co2.html?lang=1 ψάχνω την ανάλογη βαλβίδα σε ελληνικές εταιρίες βιομηχανικών προϊόντων.
Επικοινωνώ με την Technopneumatic AE για να εφοδιαστώ την ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα.
Τους στέλνω φάξ όμως την φωτο με την βαλβίδα του aquaristic για να βοηθήσω την κατάσταση νομίζοντας πως θα έχουν της ίδιας οπτικής μορφής βαλβίδα.
Άσχετος όμως όπως είμαι δεν ξέρω να απαντήσω σε ερωτηση........πόσο ισχύς να έχει το πηνίο;;;;;... και.........βελονοειδής τι εννοείται;;;;;;;;;;;;; και μου προτείνουν να μου στείλουν φάξ την δικιά τους βαλβίδα, σύμφωνα με την εμπειρία τους και να τους απαντήσω αν είναι αυτή που ζητάω.

Αυτή λοιπόν είναι η βαλβίδα της Technopneumatic AE ( η ρυθμιζόμενη με κωδικό OL7000 απο τις Ηλεκτροβαλβίδες ατμού και θερμού νερού) http://www.tecnopneumatic.gr/catalog5/index.html.

Υπάρχει κάποιος που να έχει αγοράσει απο Technopneumatic????
Είναι η σωστή βαλβίδα για την δουλειά που την χρειαζόμαστε????
Μήπως είναι κάποια άλλη που απεικονίζεται στο site της εταιρίας????
Yπάρχει πρόταση για αγορά απο άλλη εταιρία????

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει να βοηθήσει διότι είναι ευκαιρία την Δευτέρα που κατεβαίνω Αθήνα μαζί με τις δουλειές μου να τελιώνω και αυτή την αγορά.
Μπουκάλα έχω κανονήσει απο την Πρόνοια και θα με περιμένουν ενώ μανόμετρο/μειωτή για CO2 η ΕΡΣΚΑ ΑΕ περιμένει απο τέλη Νοεμβρίου να της έρθουν και μεχρι σήμερα τίποτα.
Λογικά θα πάω σε μανόμετρο/μειωτή για argon.

Παρακαλώ την βοήθειά σας
__________________
Κάποτε θα΄ρθουν να σου πούν πως σε πιστεύουν σ'αγαπούν, και πως σε θένε....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01553 seconds with 11 queries