Θέμα: Dwarf Puffers!!!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #219  
Παλιά 29-04-13, 15:32
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piranha friend
οκ υο κατάλαβα..
Άλλο τώρα δεν θα βάλω.. θα δώσω και τις γαρίδες..
αλλά αν βάλω πιο μετά όπως είπε και ο Στιβ κάποιο θυληκό?(το ξέρω ότι πουλάνε ανήλικα, αλλά αν τύχει να έχει ο Κωστής??)
Θα μπορούσα να βάλω ένα θυληκό όχι παραπάνω..
Όταν θα κάνω προσαρμογή στο νέο (με το καλό..) δεν θα μπορούσα να το βάλω σε εσωτερική γεννήστρα ,που έχω,ώστε να συνηθίσουν το ένα το άλλο και να το κρατήσω εκεί κάποιες ώρες...
Ο Κωστης, οπως και ολα τα μαγαζια φερνουν ανηλικα. Ανηλικα πηρες, ανηλικα ειχα παρει και εγω. Στο εχω πει πολλες φορες.
Χειροτερα θα γινουν τα πραγματα με χωρισμα. Θα εκνευριζει το ενα το αλλο, θα στριμωχθουν και οταν φυγει το χωρισμα...θα γινει αυτο !!!

Για τελευταια φορα, ο μονος δρομος που μπορει να οδηγησει με καλες πιθανοτητες (γιατι σιγουρο δεν ειναι τιποτα) σε ομαλη συμβιωση ειναι:
- καλες συνθηκες νερου με σωστο εξοπλισμο, ωστε να ειναι ηρεμα τα ψαρια. Αν δεν ειναι καλες οι συνθηκες, λογικο ειναι να υπαρχουν νευρα.
- πολλες κρυψωνες και πολλα φυτα, ωστε να μην υπαρχει αμεση επαφη μεταξυ τους, οταν εχουν τα νευρα τους και θελουν να απομονωθουν.

Η προσωπικη μου αποψη ειναι αυτη για το θεμα και δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο απο δω και περα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gianniwpopi
το συγκεκριμενο παφερακι εμεινε στο ενυδρειο 4 μερες μεχρι να του φτιαξω το δικο του σπιτι,(54 λιτρα ολα δικα του) το κρατησα ενα χρονο αλλα το εδωσα γιατι με κουρασε η δυσκολια στην διατροφη του ειδικα οταν ηθελα να φυγω διακοπες...φαντασου οτι καλιεργουσα σαλιγγαρια σε ενα ενυδρειακι του jumbo
Ειναι μπελαλιδικα...και σε βαθος χρονου ακομα περισσοτερο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gianniwpopi
λοιπον, δεν ειναι και τιποτα το φοβερο γιατι δεν το εχω πιασει σε καλη φαση αλλα μπορειτε να παρετε μια ιδεα...http://www.youtube.com/watch?v=Hn1KzCi87fM
Ολα τα λεφτα το video
Ειναι ενα απο τα απειρα πραγματα που θαυμαζω στα puffers...δεν φοβουνται και ευκολα...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nazgul : 29-04-13 στις 15:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01731 seconds with 11 queries