Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 29-04-04, 11:07
moogy Ο χρήστης moogy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-03-2004
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή

Ψάχνω να βρω ωραίες λέξεις για να γράψω ένα ωραίο κείμενο (λείαν ποιητικό θα έλεγα) που να περιγράφει το γιατί απέκτησα ενυδρείο. Δεν βρίσκω. Θα σας πω όμως τι ένιωσα όταν είδα ένα ενυδρείο στο σπίτι ενός φίλου μου. ''Καλά τι κάνω τόσο καιρό?'', σκέφτηκα. Η αίσθηση που μου έδινε η ύπαρξη του ενυδρείου μέσα στο σπίτι ήταν το κάτι άλλο. Δεν έπερνα το βλέμα μου πάνω από το ενυδρείο. ΤΟ ΖΗΛΕΨΑ. Όμως πριν αποφασίσω να κάνω την κίνηση να αποκτήσω και εγώ ένα ενυδρείο, διαβασα αρκετά στο internet για όλα αυτά που κρύβονται πίσω από το αστραφτερό γυαλί του ενυδρείου. Η ιδέα με συνάπαζε ολοένα και περισσότερο μέχρι που το πήρα χαμπάρι ότι το να αποκτήσω ενυδρείο δεν είναι ένα καπρίτσιο της στιγμής αλλά κάτι που το θέλω πραγματικά. ΒΕΒΑΙΑ, να σας πω την αλήθεια όταν στην αρχή πέρασα από την διαδικασία του να το πάρω, να το στρώσω και και και.. ψιλοαπογοητεύτηκα και είπα ''τι μπελάδες είναι αυτοί, εγώ θέλω αυτό που είδα στο σπίτι του φίλου μου και όχι νερό με φάρμακα'', αλλά δεν ήταν έτσι. Μετά από 2 μήνες το αποτέλεσμα με έχει ευχαριστίσει τόσο όσο τίποτε άλλο. ΚΑΙ ΤΩΡΑ γυρνάω από τη δουλεία και πρώτα λέω ''ήρθα!!'' στα ψάρια μου και μετά στη κοπέλα μου!

Για το μέλλον πάντως εύχομαι να αποκτήσω τόσες γνώσεις για το θέμα ώστε να μπορώ να χαρώ όλες τις πτυχές του να έχει κανείς ενυδρείο όπως έγραψε ο Τόλης στο πρώτο post.
__________________
Χάρης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01489 seconds with 11 queries