Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 27-04-04, 15:26
Το avatar του χρήστη BILAS
BILAS Ο χρήστης BILAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Περιστέρι-Αθήνα
Μηνύματα: 162
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Εχετε ενα, στο σαλονι διακοσμητικο?
Ενα και αντε ακομα ενα μικρο για καμμια αναπαραγωγη?
Πολλά διασκορπισμενα στο σπιτι η σε fishroom?
Σας αρκει ενα διακοσμητικο με μερικα ομορφα κοινα ψαρια?
Η ψαχνετε για σπανια ή περιεργα ειδη, και γιατι?
Δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να απαντησει σε ολες τις ερωτησεις σου Τολη.Και ολοι ειμαστε σε μια απο αυτες ή σε συνδιασμο 2-3 αναλογα με την αντιληψη που εχει ο καθενας για το χομπι.
Τι θελω να πω με αυτο.Οταν πω την σκεψη μου ,η οποια εχει βγει απο τις κουβεντες που ειχα ολο αυτο τον καιρο με τους περισσοτερους απο εδω μεσα και απο την μικρη εμπειρια μου με το χομπι , τοτε θα αρχισετε ολοι να βαζετε τον εαυτο σας καπου μεσα σε αυτες τις ερωτησεις.

1) Ολοι σχεδον ξεκιναμε απο την ερωτηση 4 και 1, οπου εχουμε δει καπου ενα ενυδρειο και θελουμε και εμεις ή για μερικους ειναι ενας μικρος ποθος που ειχαν απο μικροι μαζι με την αγαπη για το υγρο στοιχειο (όπως εγω) . Αλλα δεν ζηταμε και πολλα παρα μονο ενα ενυδρειο με μερικα ψαρια μεσα να το χαζευουμε(θα μου πειτε τωρα δεν ξερουμε και τι μας γινετε στη φαση αυτη για αυτο).Σε συντομο χρονικο διαστημα παμε στην 2η ερωτηση(δεν ειναι και λιγοι αυτοι που μεσα στον πρωτο μηνα ετρεξαν και πηραν ενα 10-15-20 λιτρα ενυδρειο για να βαλουν τα γκαπυ μεσα)
2) Μετα με τον καιρο περναμε(οι περισσοτεροι γιατι ειναι και μερικοι που δεννν)στην 3η ερωτηση για τον λογο οτι εχουμε αρχισει να ξερουμε τι μας γινετε και μας εχουν κεντρισει την προσοχη ορισμενα ψαρια και ξερουμε πλεον ότι δεν πρεπει να τα εχουμε όλα μαζι αλλα σε αναλογο συνδιασμο. Και τοτε είναι που αρχιζει ο πολεμος στο σπιτι για κάθε αδεια γωνια ή για καποια πορτατιφ τα οποια είναι περιττα και πιανουν αρκετο χωρο ενώ θα χωρουσε ένα ενυδρειακι 100 λιτρων ή ξαφνικα βλεπουμε οτι η αποθηκη θα τις πηγαινει καλυτερα αν εχει μερικα ενυδρεια παρα παλια παρατημενα αντικειμενα .Σε αυτό το σταδιο εχουμε και λιγο από την 5η ερωτηση και ψαχνουμε καποια περιεργα ψαρια που μας εχουν κανει τρομερη εντυπωση και θελουμε να τα ανακαλυψουμε .
3) Αλλα καθαρα στην 5η ερωτηση (πιστευω) ανηκουν αυτοι που πλεον ξερουν πραγματικα τι τους γινετε εχουν δει αρκετα πραγματα από το χομπι και το κυριοτερο εχουν αποβαλει αυτό το κατι που μας κανει τους περισσοτερους ότι ψαρι βλεπουμε να το θελουμε σε καποιο ενυδρειο μας και πλεον να κοιτανε για κατι περισσοτερο και να εχουνε κατασταλαξει σε καποια συγκεκριμενα ειδη ψαριων για τον δικο του λογο ο καθενας . Αυτή η κατηγορια φυσικα θελει πολύ μεγαλη συζητηση σχετικα με τον λογο που εχει ο καθενας για καποια συγκεκριμενα ψαρια .

Αυτά πιστευω ότι είναι τα 3 σταδια που εχει ενας χομπιστας με το τελευταιο να πηγαινει πολύ μακρια .

Εγω θα ελεγα για εμενα ότι ειμαι στο 2 σταδιο και ελπιζω να περασω στο 3 καποια χρονικη στιγμη στην ζωη μου και να κανω κατι το παραπανω για το χομπι γενικοτερα .
__________________
Γεια σας , Ηρθα.
Έχασα τίποτα
Βασίλης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01743 seconds with 11 queries