Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 25-04-18, 12:32
nikos_1981 Ο χρήστης nikos_1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Επανέρχομαι στο θέμα για τις τελικές ερωτήσεις. Τελικά λάμπα Τ5 δεν μπαίνει στο καπάκι λόγω μεγέθους. Θα μπουν λεντ όπως αυτά στο λινκ https://leds4u.gr/led-%CF%80%CF%81%C...-rgb-5050l3rgb
Επειδή οι πωλητές στα ηλεκτρικά δεν ήταν και πολύ εξυπηρετικοί-γνώστες 2-3 ερωτήσεις:
1. Τα λεντ μπορούν κα κολληθούν απευθείας στο καπάκι ή υπάρχει θέμα με τη θερμοκρασία και τη στεγανότητα (IP65 είναι); Να τα κολλήσω καλύτερα πάνω σε αλουμινένιο πλαίσιο με διαφανές καπάκι;
2. Τα λεντ είχαν αυτοκόλλητες ταινίες πίσω. Μπορούν να κολληθούν έτσι ή παίζει να ξεκολλήσουν; Η ίδια ερώτηση ισχύει και αν μπεί πλαίσιο αλουμινίο. Μπορεί να μπει με ταινία διπλής όψης ή απο τους υδρατμούς θα ξεκολλήσει;
3. Για 70λίτρα περίπου ενυδρείο και καμιά 50αρια εκ απόσταση φως με πυθμένα πόσα βατ λεντ πρέπει να έχω για φυτεμένο ώστε και επαρκής να είναι ο φωτισμός και να μη γεμίσω άλγες; Έχω εύκολα φυτά τώρα αλλά στο μέλλον θέλω να πώ και σε λίγο πιο απαιτητικά.
4. Να πάρω ψυχρό λευκό στα 6000Κ είμαστε καλά ή θέλει παραπάνω Κέλβιν; Χρειάζεται για τα φυτά να μπούν και μερικά στα 4000Κ ή με ρόζ και μπλέ φωτισμό;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01431 seconds with 11 queries