Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 13-04-09, 10:45
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

Εχτές μετά από μια προσωπική δουλεία κάπου 150χλμ μακριά από το σπίτι μου, που με κράτησε απασχολημένο έως νωρίς το απόγευμα, αποφάσισα αντί να γυρίσω στη Φλώρινα να ταξιδέψω άλλα 100χλμ για να παρακολουθήσω το σεμινάριο του Συλλόγου στη Θεσσαλονίκη… και με βρήκε κάπου στις 4 και κάτι το πρωί να επιστρέφω στη Φλώρινα και να έχω σήμερα Δευτέρα όπως είναι φυσικό δουλειά στις 7:30 το πρωί!!!


Τα γράφω αυτά γιατί πράγματι άξιζε ο κόπος τελικά που πήγα στο σεμινάριο…

Ο σκοπός του σεμιναρίου ήταν εύστοχος και το τελικό αποτέλεσμα της παρουσίασης αξιολογείται, από μένα τουλάχιστον, πάρα πολύ καλό. Είμαι σίγουρος πολλά άτομα από αυτά που το παρακολούθησαν (ενημερωμένοι και ψαγμένοι χομπίστες) όλο και θα κάνουν μια βελτίωση στο ενυδρείο τους μετά από όσα είδαν και άκουσαν, και σίγουρα αρκετοί θα το ψάξουν περισσότερο το θέμα (όσο αφορά το βιότοπο των οργανισμών που «φιλοξενούν»). Τέτοια σεμινάρια πρέπει να γίνονται γιατί πράγματι προάγουν το χόμπι και δημιουργούν υποδομή για να μπορέσει ο αρχάριος (και όχι μόνο) χομπίστας να παρακολουθήσει έναν επιστήμονα να αναπτύσσει μια ειδικευμένη ομιλία ή έστω να κατανοήσει καλύτερα κάποιους βασικούς παραμέτρους που έχει να κάνει με «ζωντανά σε αιχμαλωσία». Δεν θέλω να πω για το περιεχόμενο του σεμιναρίου παρά μπράβο στο Σύλλογο που ξεκίνησε τις παρουσιάσεις από την επαρχεία και δείχνει πράγματι την Πανελλήνια διάσταση του.


Όταν έρθει η παρουσίαση κοντά στο τόπο σας … να πάτε να την δείτε!!!
__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01679 seconds with 11 queries