Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 16-12-10, 00:18
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν το είχα δει από κοντά, θα έσκαγα από περιέργεια. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι έστησες ένα από τα ομορφότερα ενυδρεία που έχω δει.
Ευχαριστω Κωστα (θα περνεις ολα τα κλαδεματα μου για 3 χρονια ή 4 ειχαμε πει)

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα πηγαίνει. Είχε μπει στο ενυδρείο μου απο σπόντα και είχε σχηματίσει ενα νησάκι-ορμητήριο των πολυ αγαπητων σε όλους σκουλικιών planaria. Οταν το εβγαλα απο το νερό και το έβαλα σε ενα μπωλ βγήκαν πανω απο 50 σκουλήκια. Απο ενα πράματάκι 5*5*3(μηκος*πλάτος*παχος). Βεβαια έβλεπα και πολύ γοννο red cherry να κόβει βόλτες εκεί μέσα.

ολες οι ρεντ cherry εκει ειναι ειχα και εγω λιγα σκουλικακια για αυτο ολα τα φυτα τα περασα απο Permaganat αλλα και αν περασε κανενα δεν με πειραζει

Είναι όντως όμορφο και διαφορετικό απο τα υπόλοιπα. Απλα θα πρέπει που και που να βγάζεις κομμάτια που είναι σε επαφή με την πέτρα γιατί λογικά θα χαλανε. Εδω η κάτω μερία του νησιού μου (δεν το αναποδογύριζα κάθε τόσο όπως έπρεπε) είχε αρκετα χαλασμένα "φυλλα".

Δωσε ενα λινκ με το Νησι σου ελπιζω να μην εχω προβλημα με την riccia και δεν νομιζω βασικα αφου την εχω δει να περνει μερος σε τρελα aquascape

Επίσης να ξες οτι ρουφάει νιτρικά σαν δεν ξέρω κ εγώ τι, οπότε λογικά θα πρεπει να προσθέτεις για να τα διατηρείς στο 5-10 (εγω μαζι με κερατόφυλλο και φακή μετρούσα 0 νιτρικα )

δεν το γνωριζα thx

Δεν σου λέω εδώ τι διάβασα γιατί θα μου κολλήσει τίποτα ο Κώστας διπλα απο το ονομα στο θέμα των συναντησεων κ θα μείνει ρετσινιά! Πμ!

Πες πες δεν διαβαζει ειναι στις Αγγελιες
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χριστόφορος Μίχας Εμφάνιση μηνυμάτων
Θαυμάζω το κουράγιο σου και την όρεξη να ξηλώσεις ένα τόσο όμορφο και πρόσφατα φτιαγμένο ενυδρείο. To the wild roots ήταν πανέμορφο. Υποψιάζομαι βέβαια τί αναμένουμε να δούμε....από το βράχο με τη ρίτσια
Βλεπω η φαντασια σου οργιαζει και αγαπησες το βραχο μακαρι να σου αρεσουν και οι τελικες φωτο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01596 seconds with 11 queries