Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 29-12-14, 00:45
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από polykarpos Εμφάνιση μηνυμάτων
ντεν εχουμε ακουαφορτε στην Κυπρο καρντιά μου!!!
Δεν μπορει να μην πωλειται υδροχλωρικο οξυ στην Κυπρο.
Οπου πουλανε απορρυπαντικά θα εχει και υδροχλωρικο οξυ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theios Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση. Τα ψάρια που έχω είναι δίσκοι. Οι πέτρες που θέλω να χρησιμοποιήσω για την πλάτη θα είναι λεπτές πλάκες τις οποίες θα δημιουργήσω αποκολώντας τες μία-μία με σπάτουλα και σφυρί,ακολουθώντας τις εγκάρσιες τομές του πετρώματος (φαίνεται οτι είναι μαλακό). Απ'οτι καταλαβαίνω ο τρόπος για να ελέγξω αν το πέτρωμα είναι ασβεστολιθικό,είναι να ρίξω λίγο κεζάπ πάνω και να δω αν αφρίσει. Εκτός κι αν νομίζετε ότι το όλο εγχείρημα σε ενυδρείο για δίσκους είναι ακατάλληλο.
Ας παμε απο τα βασικα.
Τι νερο θα χρησιμοποιήσεις στο ενυδρειο?

1. Το ενυδρειο ειναι μικρο και θα γινει ακομα πιο μικρο με την πλατη.
2. Οι πετρες στην περιοχη σου ειναι 99% ασβεστολιθικες. Γενικα τα πετρωμα στην περιοχη εκει. Γιαυτο και εχετε σκληρο νερο.
3. Γενικοτερα οι δισκοι θελουν ξυλα και χαλαζιακη αμμο, οχι πετρες. Ουτε καν ουδετερες. Χωρο πιανουν. Και τα ξυλα πιανουν χωρο, αλλα τα χρησιμοποιουν τα ψαρια και προσφερουν και στο νερο κατι τις.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 29-12-14 στις 00:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01484 seconds with 11 queries