Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 28-08-16, 09:38
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Σίγουρα για το θέμα που άνοιξα θα μπορούσαμε να αναφέρουμε χιλιάδες περιπτώσεις και να μαυρίσει η ψυχή μας
Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου
Η συμπεριφορά μας απέναντι σε κάθε τι είναι πράγματι θέμα παιδείας (όπως σωστά το έθεσε ο Γιώργος) και πολιτισμού.

*φίλε odin 79 σε περίπτωση όπως του Τάκη, που πράγματι μπορεί να σε καλύπτει ο νόμος, μάλλον καλά θα κάνει να βρει άλλο σπίτι για τη κόρη παρά να αναγκάζεται το παιδί σε συνύπαρξη με τέτοιους ιδιοκτήτες.

*αφού το χαλαρώσαμε το θέμα να αναφέρω και κάτι που με εξέπληξε ευχάριστα.
Σε πρόσφατη επίσκεψη μου στην Αδριανούπολη της Τουρκίας (μια επαρχιακή πόλη κοντά στα σύνορα, μεγέθους σαν την Αλεξανδρούπολη περ.) είδα ότι όλα τα αδέσποτα της πόλης ήταν μαρκαρισμένα από τον δήμο, εμβολιασμένα και στειρωμένα όπως μου είπαν κάτοικοι και σε πάρα πολλά σημεία υπήρχαν τοποθετημένες ταϊστρες και ποτίστρες γι αυτά.
Και κάτι άλλο άσχετο αλλά κι αυτό ανέτρεψε μερικές προκαταλήψεις που κουβαλάω/-άμε για κάποια πράγματα. Επειδή η μέρα ήταν πολύ ζεστή, στον κεντρικό δρόμο της αγοράς και σε εκατοντάδες μέτρα είχαν τοποθετήσει κρεμαστά fogger που δρόσιζαν τους περαστικούς εκτοξεύοντας υδρατμούς.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries