Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 23-07-10, 23:39
Το avatar του χρήστη jimz
jimz Ο χρήστης jimz δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
1. μα καλα προτηνεις πλεκο σε ενυδρειο με γκαπι ???????
2. ελεος φιλε οι πλεκο θελουν μαλακο νερο οξυνο ph 6,5+ κατω οταν στο νησι το νερο βρησης ειναι στο 8,5 πως θα το βαλει ?????
3. οταν το ενυδρειο ειναι μολις 50 λιτρα και ο πλεκο γυνετε μισο μετρο πως θα τον βαλει ?????
4. και κατι ακομα πυστευεις οτι ο πλεκο ειναι χαζος να καθαριζει τα τζαμια αφου τον ταιζεις ??????
5. εμενα ο δικος μου παντος δεν ανεβαινει στα τζαμια
1. Δεν το καταλαβαίνω, απαγορεύεται ο πλέκο σε ενυδρείο με guppy? Μια χαρά συνυπάρχουν στα ενυδρεία μου...
2. Ο πλεκο θέλει pH : 6.5 - 7.5, τα guppy ΡΗ 5.5 - 8.5, άρα πολύ απλά κατεβάζεις το pH σου στο 6.5-7.0 και όλοι ζούνε ευτυχυσμένοι, απλό είναι...
3. Ο πλέκο γίνετε όπως λες μισό μέτρο (46 cm για την ακρίβεια), δεν ξεκινάει όμως από μισό μέτρο... Τον παίρνεις μικρό (2-3cm), τον μεγαλώνεις και μετά όπως λέω πίσω στο petshop και πέρνεις άλλον...
4.Χαχαχαχα, εμένα άρα είναι χαζοί ε; Γιατί δεν τους ταϊζω με το κιλό, μια φορά την βδομάδα ρίχνω απλά λίγο σπανάκι βρασμένο, κάνουνε ένα πάρτυ και μετά πάλι πίσω στα τζάμια...
5. Άρα ο δικός σου είναι έξυπνος, σου λέει αφού με ταϊζει αυτός, γιατί να κουράζομαι, ζωάρα...

Όσο για τα σαλιγκάρια, αν πεθάνει κανένα, έλα και πες μου τί βρώμα γίνετε μετά...

Απλά σαν τελικό συμπέρασμα να παραθέσω ότι ο καθένας μας αναφέρει τί πιστεύει προσωπικά για το θέμα, και όλοι μας έχουμε λάθος, μιας και δεν μπορείς όσο και να το παλεύεις να δώσει σε κανένα ψαράκι τις 100% πραγματικές συνθήκες που έχει στον πραγματικό χώρο που ζει, συμβιβάζετε και αυτό όπως και εμείς...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01577 seconds with 11 queries