Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 01-06-16, 20:53
Lightt Ο χρήστης Lightt δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αξιζει να ασχοληθω να σου εξηγησω που εισαι λαθος.
Απο το υφος σου γενικα και σε αλλα σου ποστ, δεν φαινεσαι να παιρνεις χαμπαρι.
-------------------------

Δεν σταθηκα σε αυτο πιο πριν, αλλα αυτο που σου ειπαν στο πετσοπ ηταν κοτσανα (αν φυσικα σου ειπαν και δεν παρακουσες).
Το Dropsy δεν ειναι ιος.
Το dropsy δεν ειναι καν ασθενεια.
Ειναι ενα συμπτωμα καποιων ασθενειων.
Σαν να λεμε οτι "πασχω απο φουσκωμα". Το φουσκωμα δεν ειναι η ασθενεια. Καποια ασθενεια το προκαλει.
Νηκτικη κυστη σε καρδιναλιους δεν παιζει ευκολα.
Όχι δεν παράκουσα. Ιός μου είπανε και μάλιστα καλοκαιρινός ιός. Kαι πως αν βρω 2ο στην ίδια κατάσταση να πάω σε esha 2000. Αυτά ακριβώς ήταν τα λόγια του.
Τώρα μπήκα σπίτι, ταίσα δείξανε σχεδόν μηδενικό ενδιαφέρον.
Είναι σε σχηματισμό όλοι σε μία γωνία και συγκεκριμένα την γωνία που η ροή είναι αυξημένη και κοιτάνε προς το τζάμι ανασαίνοντας γρήγορα. Ξεθωριασμένες κοιλιές και μία κατάσταση όπως χτες.
Στην άρχη το είχα ρίξει πως λόγω υψηλού φωτισμού τα ψάρια στρεσσάρονται και επειδή τους λείπουν οι πολλές κρυψώνες. Τώρα είναι ξεκάθαρο ότι υπάρχει πρόβλημα..Εφόσον σταμάτησε και το φαγητό που τις 2-3 πρώτες μέρες γινόταν μάχη.
Θα βάλω μετρήσεις σε λιγάκι του νερού μου.

Θέλω να προσθέσω και να ρωτήσω μήπως οι καρδινάλιοι είναι φωταφοβικοί και ουσιαστικά αρρώστησαν από το στρεςς του φωτός. Με cuba κάτω κλπ καταλαβαίνεις πως έχω υψηλό φωτισμό.
Εγώ προσωπικά χωρίς να είμαι έμπειρος θεωρώ πως δεν υπάρχει φωτοφοβία τουλάχιστον σε βαθμό που να αρρωσταίνει ένα ψάρι γιατί πολλοί πχ συντηρούν τέτοια ψάρια σε υψηλούς φωτισμούς. Αλλά δεν έχω την γνώση σε αυτό που λέω, υπόθεση κάνω.
Επίσης, μία παρατήρηση που μπορεί να είναι άστοχη. Το ότι συγκεντρώνονται εκεί που σημειώνεται η μεγαλύτερη ροή και κοιτάνε προς το πλαινο τζάμι (εκει που σκάει δηλαδή η ροή) είναι σαν να παλεύουν κατά κάποιον τρόπο να προχωρήσουν-να βγουν από το ενυδρείο. Φυσικά αυτή η μάζωξη εκεί μπορεί να ναι τυχαία αλλά επειδή γίνεται μέρες και καθόλη την φωτοπερίοδο αρχίζω να το πιστεύω...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries