Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 24-12-08, 11:42
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλεξ θεωρω οτι η πέτρα που πας να βάλεις μέσα στο ενυδρείο σου είναι υπερβολικά μεγάλη και στι στο μπουκώνει,μικραίνει πες το όπως θες,θα μπορούσες να βάλεις μια στο 1/3 του μεγέθους αυτής και το ξύλο να ξεφυτρώνει απο πίσω απο την πέτρα προς τα μπροστά διαγώνια στηριζόμενο πάνω σε αυτή ,ωστε και τα κλαδιά να αιωρούνται ακόμη πιο πολύ μεσα στο ενυδρείο και ορισμένα απο αυτά να είναι ντυμένα σε ορισμένα σημεια με Μοss (το ξύλο πάρα πολύ ωραίο).
Καλημέρα και χρόνια πολλά!
Φίλε Σταύρο το θέμα με την πέτρα το σκέφτηκα πολύ και θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό να δω το αποτέλεσμα, η περπατημένη είναι αυτό που λες (το έχω δει σε πολλά ενυδρεία) και στην αρχή έτσι έλεγα να το κάνω κι εγώ αλλά wtf ας δοκιμάσουμε και κάτι καινούριο.
Λίγο υπομονή να μπουν και τα φυτά μαζί με τις λεπτομέρειες για να δούμε το τελικό αποτέλεσμα και ... βλέπουμε
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ για τα φώτα ένα έχω να πω....ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΔΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ....παρακολουθώ εδώ και καιρό διάφορα Project για φώτα αλλά το δικό σου φιλαράκο έχει ξεφύγει εντελώς...μου λύνεις τα χέρια....μποστανάδες τρέμετε
Φίλε μου για τα φώτα το έψαξα πάρα πολύ και με τον περιορισμό του μήκους είχα σοβαρό πρόβλημα. Βέβαια θα προτιμούσα να έβρισκα κάτι σε περισσότερα κέλβιν αλλά εκεί θα περιοριζόμουν στα watt.
Οι συγκεκριμένες λάμπες είναι εξικονόμισης ενέργειας κλάσης Α με 15.000 ώρες ζωής Αν θελήσεις να πάρεις τις συγκεκριμένες λάμπες πρόσεξε το μοντέλο να είναι το if με τα 4.000Κ γιατί οι περισσότερες είναι 3.000Κ.
Κάτι επίσης που δεν θυμάμαι αν το ανέφερα είναι ότι πίσω από το cd στην τρύπα που έχει στην μέση την έκλεισα με αυτοκόλητη ταινία για να στεγανοποιήσω πλήρως τη βάση, η λάμπα είναι κλειστού τύπου και δεν βγάζει σχεδόν καθόλου θερμότητα.
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alex_Salonica : 24-12-08 στις 11:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01567 seconds with 11 queries