Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 28-04-16, 03:02
Το avatar του χρήστη apostolis.pan
apostolis.pan Ο χρήστης apostolis.pan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2015
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή

ριχνω γενικα οταν τυχαινει μυρμγκια ,κουνουπια, μιγακια-μυγες,προνυμφες κουνουπιων,νυχτοπεταλουδες μικρες.... Δεν ξερω αν κανει βεβαια.. αλλα εχω διαβασει οτι στην φυση τους τρωνε εντομα, ενω στο ενυδρειο δεν τα τρωνε ευκολα ,πιο πολυ απο αγνοια.. στην αρχη δεν μου τρωγανε ,και επητιδες συνεχιζω να ριχνω γα να τα συνηθησω . πλεον τρωνε! εχω παρατηρισει, οτι θα φανε οτιδηποτε γενικα χωραει ανετα στο στομα τους , ενω οτι ειναι λιγο μεγαλυτερο το φοβουντε... εχω προσπαθησει απειρες φορες να τα κανω να φανε προνυμφες μυγας χωρις αποτελεσμα. γιατι τους καθοντε μεγαλες.. εγω δεν φοβαμαι καθολου να τους δινω εντομα , βεβαια ακουσε εμπιροτερους μιας που ασχολουμε με τα ενυδρεια περιπου εναν χρονο... Το μονο που λαμβανω υποψην μου ειναι να τα βρισκω σε σημεια τα οποια δεν υπαρχει περιπτωση να εχει πεσε φαρμακο απολυμανσης κτλ.

παντος θεωρω ωραια ιδεα την καλιεργεια μυγας (οπως στα dart frogs) γιατι ειδικα τα μωρα μυγακια τα τρωνε πολυ λεμαργα! και δεν υπαρχει τοσο μεγαλος φοβος γα τυχον τοξικες ουσιες που ενδεχετε να φερουν οι κοινες μυγες της αθηνας!

θα ηθελα παρα πολυ να μαθω κατα ποσο θεωρητε αυτο σωστο η λαθος! και γενικα ποσοι το εχουν δοκιμασει ή το συνηθηζουν γενικα, εγω προσοπικα δεν εχω παρατηρησει κατι κακο παντος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01539 seconds with 11 queries