Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 20-10-12, 19:37
Το avatar του χρήστη Timekeeper
Timekeeper Ο χρήστης Timekeeper δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-06-2012
Περιοχή: Boloς
Μηνύματα: 213
Send a message via Skype™ to Timekeeper
Προεπιλογή Rainbowfish-harlequin rasbora

Καλησπερα στα παιδια του φορουμ.θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας εαν ηδη δεν εχει γραφτει κατι και φυσικα με πολυ επιφυλαξη την συμβιωση μεταξυ τον μελανοταινιων που φιλοξενω στο 150 λτ μου το οποιο τρεχει κοντα 2 μηνες και λιγο παραπανω και των αρλεκινων!Το τριτο μου ενυδρειο φιλοξενει απο ενα κοπαδακι των δυο αυτων ειδων τα οποια παροτι παρατηρησα οτι διαφερουν σχετικα στις παραμετρους νερου [[το ενυδρειο τρεχει με ph 6.8>7 και gh 9 kh 7]] συμβιωνουν αρκετα αρμονικα και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι σχοιματιζουν ενα ενιαιο κοπαδι και κοινουνται ολα μαζι!Ψαχνοντας στο ιντερνετ και σε καποια ξενα και ελληνικα φορουμ διαβασα οτι και αλλοι συνχομπιστες παρατηρησαν παρομοιες συμπεριφορες και ο συνδιασμος δειχνει ιδανικος!Τα χριστουγενα θα ετοιμασω το τεταρτο και τελευταιο ενυδρειο κοντα στα 300 λτ οπου εκει θα βαλω μονιμα τις αγαπημενες μου μελανοταινιες και στο παρων ενυδρειο θα κρατησω τους αρλεκινους μαζι με κατι αλλο.Να αναφερω οτι δεν εχω αντιμετωπισει ακομη κανενα προβλημα με αυτο το setup και ολα τα ψαρακια δειχουν ιγυει και κινητικα.Φυσικα γνωριζω οτι η ιχθυοφορτιση ειναι παραπανω απο το επιτρεπτο αλλα στις μετρησεις μου ειμαι παρα πολυ καλα.Φιλικα γιωργος!!! Οποιδηποτε σχολιο η διορθωση δεκτα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01469 seconds with 11 queries