Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 16-01-15, 12:55
lagkou Ο χρήστης lagkou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2014
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου αν δεν έχουμε ακριβείς πληροφορίες δεν μπορούμε να ξέρουμε τι συμβαίνει, και ειδικά μετρήσεις, και οι μετρήσεις "εντός ορίων" δεν μας λένε και πολλά, γιατί για πολλούς τα όρια παίζονται, δηλαδή κάποιοι εντός ορίων λένε και τα νιτρικά 40 ή και 0. Το 0 για τα ψάρια είναι το ιδανικό, όχι όμως για τα φυτά, αντίθετα το 40 μπορεί να ιδανικό για τα φυτά αλλά όχι όμως για τα ψάρια.
Και κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει άμεσα αν δεν ξέρει λεπτομέρειες που αφορούν το περιβάλλον και τις συνθήκες διαβίωσης των ψαριών , καθώς και τις παράμετρες, γιατί όλα παίζουν ρόλο.
Και για αυτό ξεκίνησα πρώτα να σου λέω για τα λίτρα σου, τις αλλαγές και το είδος των ψαριών γιατί έχουν σχέση με την διαβίωση.
Τις βιταμίνες να μη τις δίνεις πάνω από 1 φορά την εβδομάδα, μπορεί να προκαλέσουν ζημιά στο συκώτι, επίσης για την Ανούμπια δεν χρειάζεται κανένα λίπασμα και ειδικά σίδηρο γιατί θα γεμίσεις άλγη

Μάλλον πρέπει να πάρω άλλο τέστ γιατί με τις συγκεκριμένες ταινίες έχω εύρος τιμών και όχι συγκεκριμένη τιμή
Τις βιταμίνες μου ειπαν να τις βάζω καθημερινά, 2-4 σταγόνες.Το ίδιο λέει και το φυλλάδιο αλλά μάλλον και αυτό θα πρέπει να το ψάξω.
Οπως και να έχει ευχαριστώ παντως
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01340 seconds with 11 queries