Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 03-02-08, 18:38
mpourmpoulithras Ο χρήστης mpourmpoulithras δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantelis51 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χθες το πρωί, δίπλα στο ξύλο, βρήκα νεκρό ένα Guppy και σήμερα το πρωί ακριβώς στο ίδιο σημείο το θηλυκό του, που ήτανε και έγκυος.

Τα συγκεκριμένα ψάρια τα είχα αγοράσει τη Πέμπτη και σήμερα μέρα Κυριακή, και τα δύο νεκρά...

Μου κάνει εξαιρετική εντύπωση που τα βρήκα νεκρά ακριβώς στο ίδιο σημείο, στο πυθμένα του ενυδρείου, στο δεξιό σημείο που στενεύει η εσοχή της "σπηλιάς" του ξύλου. Και τα δύο ήτανε από τα ζωηρότερα του ενυδρείου μου…

Ξέρει κανείς αν τα Guppyέχουνε τη τάση να χώνονται σε περίεργα μέρη;

Καταρχήν λυπάμαι πολύ για τα ψαράκια σου. Δεύτερον κάνε ένα τεστ στο νερό σου για να δεις αν όλα πάνε καλά . τρίτον όσο αφορά το ίδιο σημείο δες αν το ρεύμα από το φίλτρο σου περνά από εκεί έτσι την είχα πατήσει και εγώ, φτιάξε ένα Μίκρο μπαλάκι με χαρτί γύρο στα 2 cm και ριξτω στο νερό παρατήρησε αν περάσει από αυτό το σημείο. Επίσης έκανες σωστά τι διαδικασία προσαρμογής των ψαριών πριν τα ρήξεις. Και μια τελευταία πιθανότητα μήπως ήταν αρρώστα πριν τα αγοράσεις? Παρακαλώ παρατήρησε και τα υπόλοιπα ψαράκια σου και ανέφερες μας τυχών δυσχρωμίες απολέπιση η ασπράδια στα πτερύγια τους που πριν δεν είχαν. Α!! προσοχή αν έστω ότι τα ψαράκια σου είχαν μολυνθεί πριν τα αγοράσεις παίζει να έχουν μολυνθεί και αλλά
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 11 queries