Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 14-10-16, 16:18
Το avatar του χρήστη Anogavros
Anogavros Ο χρήστης Anogavros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2016
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από memas Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι το εστρωσα 2 βδομαδες περιπου και μετα εβαλα καποια μεσα....εχω ενα φιλο μου που γνωριζει απο αυτα και μου εχει πει τα βασηκα...
Για το silver shark αυτό που ξέρω είναι ότι κάνουν για κοινωνικό ενυδρείο αλλά χρειάζεται ενυδρείο με 500+ λίτρα αφού φτάνει τα 30+ εκατοστά. Για τα άλλα ψαρια δεν γνωρίζω θα σε βοηθήσουν οι παλιότεροι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από memas Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι το εστρωσα 2 βδομαδες περιπου και μετα εβαλα καποια μεσα....εχω ενα φιλο μου που γνωριζει απο αυτα και μου εχει πει τα βασηκα...
Silver shark

Κοινωνική συμπεριφορά: Είναι κοπαδόψαρο και καλό θα ήταν να φιλοξενούνται 4-5 άτομα του είδους μαζί. Αν φιλοξενηθεί μόνο του θα γίνει επιθετικό προς τα άλλα ψάρια. Αν πάλι φιλοξενηθούν 2 άτομα θα γίνουν επιθετικά το ένα προς το άλλο. Είναι συνήθως ειρηνικό και παθητικό ψάρι, θα επιτεθεί όμως βίαια σε γαρίδες και σαλιγκάρια μιας και είναι μέρος της διατροφής στο φυσικό περιβάλλον του. Επίσης σημαντικό είναι να υπάρχει καπάκι στο ενυδρείο γιατί είναι δεινός "άλτης" και ενδέχεται να τον βρείτε στο πάτωμα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Anogavros : 14-10-16 στις 16:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01606 seconds with 11 queries