Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 12-07-08, 15:31
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Δυστυχώς σήμερα κι ο Μανταρίνος ένα από τα πρώτα ψάρια(αν όχι το πρώτο) που είχα βρέθηκε ψόφιο...
Παρατηρήστε στη ράχη του ψαριού κάτι σαν ξασπρίσματα τα οποία τα είχα δει και τα είχε κι εν ζωή μετά τη μεταφορά του στο 400άρι.
Σκόρδο ναι είχα δώσει το υγρό της seachem δύο φορές με τη τροφή τους.
Το νερό της εξάτμισης το συμπλήρωνα καθημερινά απλά αλλαγή νερού δεν έχω κάνει ακόμα λόγω του ich αλλά και το ενυδρείο τρέχει λιγότερο από μήνα.
Αραγωνίτη έβαλα μισό παλιό μισό νέο κι αυτό γιατί φοβήθηκα την ανακατωσούρα που θα γινόταν στο παλιό ενυδρείο αν έπαιρνα μεγάλη ποσότητα. Τα ψάρια τα είχα ακόμα εκεί ενώ είχα πάρει φίλτρα, σκίμερ κομμάτια βράχου και τα έστηνα. Δεν μπορούσα να υπολογίσω το χρόνο που θα μου έπαιρνε η μεταφορά των υπολοίπων πριν βάλω τα ψάρια.
Βέβαια τον υπόλοιπο αραγωνίτη τον έχω κρατήσει σε ένα μικρό ενυδρείο με κυκλοφοριτή και λέω να προσθέσω ακόμα λίγο.
Ψάρια σίγουρα δε θα βάλω άλλα για αρκετό διάστημα...
Θα παραμείνω με τα κλοουνάκια, τα chromis, το blue tang (αν τη βγάλει), και τις γαριδούλες.
Φυσικά το scobas θα βγει με κάθε τρόπο και θα φύγει κακήν κακώς για άλλες πολιτείες.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1010003.jpg
Εμφανίσεις:  270
Μέγεθος:  52,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1010013.jpg
Εμφανίσεις:  248
Μέγεθος:  30,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1010018.jpg
Εμφανίσεις:  252
Μέγεθος:  32,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01513 seconds with 12 queries