Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 28-09-08, 12:39
Το avatar του χρήστη υδροχόος
υδροχόος Ο χρήστης υδροχόος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ κλαψ όχι πια, Ελευσίνα
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Δεν θα το κάνω «όπως και να 'χει» . Δεν έχω σκοπό να καταψύξω τα ψάρια . Εκτός από τα λάθη που έκανα σαν νέος στο χόμπι (όχι ότι πάλιωσα ή ότι απόκτησα εμπειρία αλλά με το GAB διαβάζω , ρωτάω και μαθαίνω ) δεν θέλω να βασανίσω κανένα ζωντανό . Για αυτό και χαρίζω τα ψάρια που από λάθος βρίσκονται στα χέρια μου . Την λίμνη δεν την φτιάχνω μόνο για τον χειμώνα αλλά θα πρέπει να αντέχει τον χειμώνα . Συγνώμη για το ύφος μου , δεν θέλω να παρεξηγηθώ .Ήθελα να στήσω κι άλλο ενυδρείο αλλά έχω ήδη τρία οπότε έλεγα να φτιάξω κάτι για τα χρυσόψαρα που τους ταιριάζει και στολίζοντας έτσι το μπαλκόνι να χαίρομαι την λίμνη όταν θα αράζω σε αυτό . Είδα ένα ωραίο ενυδρείο και ίσος αντικαταστήσω το 15λ με 45λ .
Ουφ , μεγάλος πρόλογος . Στο θέμα μας τώρα . Για ασφάλεια λοιπόν θα έπρεπε να μπουν δύο ίδιοι θερμοστάτες . Ο χώρος που έχω είναι 120 μήκος , 60 πλάτος από την μία πλευρά και 100 από την άλλη . Τραπέζιο δηλαδή . Για το ύψος το συζητάμε . Αν ξεφύγουμε από τα 100 λίτρα άρα και κιλά θα πρέπει να μιλήσω με μηχανικό . Συνεχίζω τις ερωτήσεις γιατί ίσως το κάνω μόνο με φυτά .
Συγνώμη για τα πολλά λόγια και ευχαριστώ για την βοήθεια .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries