Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 20-08-07, 14:29
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή

Διακοσμητικά υλικά:Πετρες απο βουνο,moonstone
(χαλίκι,ξύλακ.λ.π.)αμμος <<<<<<<<<<<<<<<<< ΡΙΧΝΕΙ ΤΟ pH ΣΟΥ, ΕΧΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ! Το ξύλο, όχι η άμμος, ρίχνει το pH
Τωρα καταλαβα!!Ξυλο δεν εχω,απλα αντεγραψα τη φορμα της παρουσιασης οπως εχει και επειδη ηταν στη παρενθεση το αγνοησα και εγραψα απλα αμμος,οτι εχει δλδ!

Φωτισμός:συντομα μια 15cm sera plant <<<<<<<<<<<<<<<<< ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΦΩΤΙΣΜΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ, MBUNA ΕΧΕΙΣ

Αφου εχω και κανα φυτο και δεν υπαρχει καθολου λαμπα ειπα να βαλω μια μικρουλα.Αλλωστε την εχω ηδη και αφου στο φυτεμενο παω για τ5...περισευει Καλώς, νόμιζα ειχες λάμπα και πρόσθετες και άλλη.

Οκ αυτο!
pH:~8<<<<<<<<<<<<<<<<< ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ pH ΣΟΥ, ΕΧΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΠΑΛΙ!

Ε,αν δεν ειναι 8 θα ειναι 7,8.
Αλλαγές νερού:50% καθε 10μερες<<<<<<<<<<<<<<<<< ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. (1) ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΕΡΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ (2) ΠΙΟ ΑΡΑΙΑ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΟΥ

Δλδ ποσο και καθε ποτε λες?Ειναι λιγο βρωμιαρες οι κιχλιδες και καταλαβαινεις...
Οι κιχλίδες ΔΕΝ είναι με τίποτα βρωμιάρες, το γατόψαρο που έχεις μέσα αφήνει όλες τις σερπαντίνες που βλέπεις! Τάιζε λιγότερο (φιδωλά) και για αλλαγές θα σου έλεγα 10-20% κάθε 30-45 ημέρες αν ταίζεις ΦΙΔΩΛΑ!
Ισως ειμαι επιρεασμενος απο οσκαρ,φαηρμαουθ που ειναι βρωμιαρες κιχλιδες.Οταν λες φιδωλα 3φλεηκ ανα ενηληκο ψαρι την ημερα ας πουμε?
Και η αμμος μου ειναι ηδη πολυ ψιλη,περι τα 1~2 χιλ 1-2χιλ είναι σχεδόν κοκομετρία χαλικιού (υπερβάλω)! Μιλάμε για <0.1 χιλ.

Αυτο ειναι μαρμαροσκονη!
Εγω στο αλλο mmbuna tank που ειχα τα λαμπιντο οι πετρες εγιναν μαυρες! Τώρα που βάζει φώς θα του μαυρίσουν εκτός και αν ο γατόψαρος είναι τόσο εργατικός!?

ΦΟβεραααααααα εργατικος.........Στο ικα δουλευει!!!!Διαβαζα γιαυτο το υπουλο καθαρμα το συνοδοντη μου οτι τρωει τα αυγα απο τις κιχλιδες και ριχνει τα δικα του.Μετα οι στοματοεπωαζοντες κιχλιδες τα βαζουν στο στομα τους και στο τελος βγαινουν κιχλιδακια και συνοδοντακια.Εχω ελπιδες αναπαραγωγης συοδοντη αν μαθω το φυλλο του?
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01561 seconds with 11 queries