Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 06-03-09, 00:27
Το avatar του χρήστη gmanes
gmanes Ο χρήστης gmanes δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Ηράκλειο - Κρήτη
Μηνύματα: 387
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Είμαι καινούριος ακόμα στο hobby αλλά προσπαθώ να διαβάζω όσο περισσότερο μπορώ γιατί με έχει συναρπάσει! Και σας ευχαριστώ για όλες τις πολύτιμες συμβουλές που μου έχετε δώσει

Το ενυδρείο είναι περίπου 90 λίτρα και έχει αυτά τα 7 guppies, 6 zebra danios και 2 apple snails. Είναι επίσης φυτεμένο με αρκετά εύκολα φυτά, αλλά χωρίς παροχή CO2 ακόμα (περιμένω την ανεπίστροφη βαλβίδα και τον μετρητή για να εγκαταστήσω DIY CO2). Οι μετρήσεις είναι εδώ και 20 μέρες στο 0, φαντάζομαι τα φυτά (και ιδιαίτερα η densa) "τρώνε" αρκετά νιτρικά... Η θερμοκρασία είναι από 25 έως και 25,5 βαθμούς, και εδώ και μερικές μέρες άρχισε να εμφανίζεται καφέ άλγη, κάτι που απ' όσο διάβασα στο φόρουμ αυτό δε θα έπρεπε να με ανησυχεί...
Σκέφτομαι να βάλω ακόμα 2-3 colisa lalia και δύο yellow ancistrus, θα είναι πολλά για το μέγεθος του ενυδρείου μου? Μήπως δεν είναι καλή ιδέα να τα έχω μαζί αυτά τα ψάρια? Δε θα ήθελα να βάλω άλλα ζωοτόκα, προτείνετε κάτι άλλο?

Στέλνω και μία φωτογραφία από το "χορτάτο" guppie να μου πείτε αν όλα σας φαίνονται οκ, συγχωρέστε την ποιότητα αλλά με την compact μηχανή μου δεν κατάφερα να βγάλω κάτι καλύτερο...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P3060050.jpg
Εμφανίσεις:  305
Μέγεθος:  119,6 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01438 seconds with 12 queries