Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 15-06-05, 10:22
shadow Ο χρήστης shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-06-2004
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

Τωρα πως σκοπευετε να βοηθησετε το χομπυ οταν δεν απαντατε σε απλες ερωτησεις ειναι αλλο θεμα.
Η απογοητευση μου ειναι πληρης και την οποια "βοηθεια" ειναι διεθετημενοι
καποιοι να δωσουν κ οσο για το καλαμι καποιοι το εχουν καβαλησει ηδη πιστευω.Αν δεν εισαι κολλητος-γνωστος ή κ εγω δεν ξερω τι δεν μπαινει κανενας στον κοπο να απαντηση.Ή αν δεν ξεκιναει κανενα project μερικων 1000δων ευρω.Ή αν δεν εχουν την δυνατοτητα να προβαλουν τις γνωσεις τους.
Αυτα εχω καταλαβει τουλαχιστον και ειναι προσωπικη αποψη την οποια καποιοι θα κραξουν.αναλωνω τον χρονο μου ψαχνοντας παλαια ποστ.καλητερα να διαβασω κανενα βιβλιο παρα να κρεμομαι απο τον καθενα.
"Ε αντε διαβασε ρε μεγαλε και μην ασχολησε με εμας " θα πουν καποιοι.
Απλα βοηθεια για εξαπλωση του χομπι ακουω και βοηθεια δεν ειδα.
Και σιγα τα ποστ εχω κανει.
Last year μονο ο φιλος γαυρος ασχοληθηκε με ενα φιλτρο που ειχα παρει.
Και καποιοι αλλοι.Αλλα για το θαλασσινο μαλλον θα στηριχτω στον εαυτο μου και μονο.
Θα μπορουσε παρα πολυ κοσμος να εχει ενα χαμηλων απαιτησεων reefακι,
ουτε τιποτα τρομερα δυσκολο ειναι ουτε θελει και τις τρομερες γνωσεις.Οκ καποιο
κεφαλαιο παραπανω αλλα με υπομονη και μια σταδιακη επενδυση γινεται.
Κ οσο ασχολησαι κ διαβαζεις μαθαινεις.
Ειμαι της γνωμης οτι απλα εχετε τρομαξει τον κοσμο για τον βαθμο δυσκολιας και των χρηματων που θα πρεπει να δωσει.Σιγουρα ειναι περισσοτερα απο οτι για ενα γλυκου αλλα ειναι και θεμα του τι θες να κανεις και ποσο αντεχει η τσεπη σου.Ο καθενας μπορει να ορισει τα ορια του.
Για τα "αμερικανακια" που πολλοι κραζουν (μεσα και εγω) ειναι χομπυ που ξεκινα απο ηλικιες 14 χρ.Οκ εχουν τα μεσα (μαγαζια κτλ )αλλα τι γνωσεις εχει αυτος ο πιτσιρικας και κρατα mini-reef που ειναι "δυσκολο,θελει προσοχη" κ.α αληθινα ,αλλα απο ενα σημειο κ μετα τρομολαγνικα.
Ενδιαφερον εχει ,αγαπη και ουσιαστικη βοηθεια απο συνχομπιστες.
Τεσπα αυτα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01590 seconds with 11 queries