Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 22-05-09, 10:41
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Τόλη μου στα ενήλικα το κάνω τα άλλα όμως είναι πολύ μωρα, φοβάμαι μην μου τα αποπλανήσουν......
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλώτα είναι πολύ όμορφα!!! να τα χαίρεσαι!!!

Κι εμείς τα δικά μας τα χορτένουμε από τον χασάπη και ρύζι- μακαρόνια.

Όμως δεν είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Πάνε και ξαπλώνουν στον κήπο και σπάζουν τα φυτά.

Στο αμπέλι ούτε κατά διάνοια να τα αφήσουμε την εποχή που φουσκώνουν τα μάτια, και μετά. Μόνο όταν είναι "ξερό". Περνάνε κάτω από τα κλήματα και τα ταρακουνάνε τόσο, που σπάζουν ότι εξέχει, μάτια, κλαδάκια, τσαμπάκια!

Είναι κανονικές αρκούδες! άχαρα! αλίμονο αν μας χτυπήσει η ουρά που κουνιέται από χαρά, αλίμονο αν μας πατήσουν σε γυμνό πόδι, και αλίμονο αν σκεφτούν να κάνουν χάρες ορμώντας επάνω μας! Δεν μπορούμε να τα χαρούμε!

Έχεις τέτοια προβλήματα;
Λούση μου ο μεγάλος μιά φορά πήδηξε επάνω μου και με γκρέμισε στην κυριολεξία αλλα πιστεύω οτι αυτός φοβήθηκε/λυπήθηκε περισσότερο και δεν το ξανα έκανε. Τα μικρά για την ώρα κάνουν χαρές και πηδάν επάνω μου αλλα είναι πολύ μικρά ακόμη και δεν μ'ενοχλούν. Μόνο σήμερα μου δάγκωσε λίγο το μπατζάκι απο το παντελόνι που εξήχε απο τις γαλότσες και παρα λίγο θα είχα σοβαρό πρόβλημα... (να πάω στο γιατρείο με σκισμένο παντελόνι, αντε να εξηγήσεις μετά οτι στο έκανε σκυλι....)
Είναι όμως εκπληκτικό να δείς με τί προσοχή και τρυφερότητα πλησιάζουν τα μικρά παιδιά (τα δικά μου) και
Η εμπειρία μου αυτά τα 10 χρόνια με αυτά τα σκυλιά μου λέει οτι πειράζουν τα φυτά μόνο όσο είναι νεαρά δηλαδή μέχρι 3 χρόνόν μετά τα αφήνουν στην ησυχία τους. Το αμπέλι ευτυχώς τα μεγάλα δεν το έκαναν τίποτε και τα μικρά το ίδιο θα δούμε. Τα υπόλοιπα ντομάτες κλπ είναι όλα φραγμένα για τον φόβο αλλά και πάλι στην αρχή κατάφεραν να σπάσουν και να ξεριζώσουν καμια 6 ντοματιές......
__________________
www.kastoriacity.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Filotas : 22-05-09 στις 10:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01585 seconds with 11 queries