Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 28-05-08, 21:21
Το avatar του χρήστη nashty11
nashty11 Ο χρήστης nashty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: Πέραμα
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Βασικά η άποψη σου περί χάρης με βρίσκει άκρως αντίθετο... Μην ξεχνάς πως όλα αυτά τα ψάρια κανονικά ζουν στη φύση και είναι δύσκολο να ζήσουν νορμάλ σε μία σκέτη γυάλα... Από τη στιγμή που τα πήραμε από το φυσικό τους περιβάλλον πρέπει να προσπαθήσουμε να τους παρέχουμε ό,τι πιο φυσιολογικό για αυτά ώστε να μην ζουν με ένα μόνιμο στρες... Το αν μένουν σε κυπελάκια δεν πάει να πει ότι οτιδήποτε μεγαλύτερο από ένα ποτήρη είναι καλύτερα... Άλλωστε σε αυτά τα ποτηράκια πεθαίνουν πάρα πολλά ψαράκια... Και εγώ που τον έχω σε μία 10λιτρη γυάλα ακόμα και αν του έχω φιλτράκι κι αν του κρατάω σταθερή θερμοκρασία και αν του έχω τα ζωντανά του τα φυτά,μερικές φορές μελαγχολώ που δεν του παρέχω κάτι μεγαλύτερο. Όμως από τη στιγμή που του βαλα και τα φυτάκια του και πάει και κρύβεται και παίζει ανάμεσα σ'αυτά μου ανέβηκε η διάθεση καθώς, αν και έχω δρόμο ακόμα, ξέρω ότι βρίσκομαι σε καλό δρόμο... Συμβουλή μου πάρε ένα 20λιτρο ενυδρειάκι κομπλέ και ασχολήσου με το μονομάχο και μην υιοθετείς τέτοιες απόψεις που βολεύουν τους καταστηματάρχες και να ξέρεις πως ο μονομάχος σου θα σε ανταμείψει...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01372 seconds with 11 queries