Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 13-01-14, 13:59
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

μαρια φυσικα δεν περιμενω απο ολους να εχουνε τις ιδιες γνωσεις.
τουλαχιστον οσον αφορα τα φυτα.αν μιλαμε για ψαρια αλλαζει το θεμα.
η θα ξερεις τις αναγκες τους η αλλιως αλλαξε επαγγελμα,η πουλα κατι αλλο.

αλλα αυτο που περιμενω απο ολους ανεξαιρετως,ειναι η στοιχειωδης ευγενεια και η ανθρωπινη αντιμετωπιση σαν ανθρωπος και οχι σαν πορτοφολι.
αυτα νομιζω δεν εχουν να κανουν με εξειδικευμενες γνωσεις,αλλα με αλλα πραγματα.

το συγκεκριμενο μαγαζι που αναφερω σαυτο το θεμα,δεν ειναι απτα πιο φτηνα που υπαρχουνε.
ενταξει ειναι και καπως ειδη "πολυτελειας" αυτα που εμπορευεται.
αλλα υπαρχουνε μαγαζια ιντερνετικα στο εξωτερικο απο οπου μπορεις να αγορασεις ορχιδεες πιο φτηνα.
οπως με ολα τα προιοντα στην ελλαδα συνηθως.

το θεμα ειναι,οτι μετα απο τετοια αντιμετωπιση που ειχα,ειναι δυνατον να νιωσω καλα να αγορασω κατι απεξω για να γλυτωσω 5-10 η και 15 ευρω?
η τον κερδιζεις τον πελατη η δεν τον κερδιζεις.

γιαυτο ανοιξα το θεμα.γιατι προκειται για νεο ανθρωπο,που αγαπαει αυτο που κανει και ενδιαφερεται.
ξερει οτι θα παρει τα λεφτα σου,αλλα δεν στο τριβει στα μουτρα κιολας.
"σε σφαζει με το βαμπακι" που λενε στο χωριο μου
οπως θα επρεπε να ειναι ολοι.

και αν ητανε ετσι ολοι,η ελλαδα θα ητανε τουριστικος παραδεισος
(βεβαια θα επρεπε να εχουμε και το αναλογο κρατος,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα)

μαλιστα ο συγκεκριμενος δεν πηγε να μου πουλησει -σαν ασχετος που ειμαι- "ακριβα" ειδη.
μου προτεινε ειδη που ειχε σε προσφορα,γιατι ηξερε οτι ειναι καταλληλα για τη δουλεια που τα ηθελα και ετυχε να τα εχει.

αυτα εννοω οταν λεω "σωστη αντιμετωπιση" και οχι τοσο τις εξειδικευεμενες γνωσεις του
και αυτο το πραγμα σε τετοιο βαθμο,δεν το εχω ξαναδει σε μαγαζι.ειδικα ιντερνετικο και ακομα πιο ειδικα ελληνικο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01587 seconds with 11 queries