Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 03-02-13, 17:36
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
ολα εχουν θεμα οταν μιλαμε για διατροφη. δηλαδη ποια η διαφορα του να κραταει καποιος ενα ψαρι που δεν μπορει να τραφει αλλιως παρα μονο με ζωντανα, η εστω στην αρχη μεχρι να μαθει
με το να γεννιεται ενα γουρουνακι, κατσικακι, προβατακι και πολλα αλλα και να τα μελαγωνει ο αγροτης γιατι εμεις τους τα ζηταμε για να τα φαμε...??? η διαφορα ειναι οτι δεν το κανεις εσυ αμεσα, αλλα εμεσα εσυ αναγκαζεις το προβατακι να μεγαλωσει για να το φας...
οποτε αν ειναι να τα κοιταμε ολλα και οχι μονο οτι μας συμφερει!!!!!!
αν εισουν χορτοφαγος, ισως σε καταλαβαινα πιο πολυ και σεβομουν την αποψη σου... αλλα τωρα ασχετα με το τι στιριζεις με τις λεξεις στην πραξη κανεις κι εσυ το ιδιο.... δεν εχω κατι μαζι σου και μιλαμε φιλικα, αλλα να ξερουμε και τι λεμε...
-------------------------
Τι σχέση έχει το τι τρώω εγώ και από που έχει προέλθει αυτό που τρώω με αυτό που συζητάμε το οποίο είναι : Ταίζω ζωντανό οργανισμό σε ζωντανό ψάρι, με τα εξής χαρακτηριστικά
1. Αυτο που εγώ ταίζω είτε είναι βάτραχος, είτε ποντίκι, είτε ψάρι, κάποιος άλλος το έχει ως κατοικίδιο! Αλλά εγώ το αγνοώ αυτό εσκεμένα...και έχοντας ως άλλοθι τη συντήρηση του δικού μου κατοικίδιου...κάνω ότι κάνω!
2. Η τύχη του θηράματος είναι δεδομένη. Το ρίχνω στη δεξαμενή, με έναν και μοναδικό σκοπό. Να το αναλύσω κι άλλο?
3. Ικανοποιώ κάποια σαδιστικά ένστικτα που έχω. Δεν το γενικεύω. Αλλά θεωρώ πως σε κάποιους συμβαίνει
4. Βιντεοσκοπώ το συμβάν με σκοπό να το μοιραστώ με άλλους μαζί!!! Εδώ δεν σηκώνει σχόλιο!

Αν μου πεις πως συγκρίνεται Α. η τροφή που έχω στο τραπεζί μου με Β. τα 1 έως 4...θα ήθελα με πολύ ενδιαφέρον να το ακούσω!

Και φυσικά δεν μπαίνει τπτ προσωπικό σε όσα λέμε.
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
 
Page generated in 0,01526 seconds with 11 queries