Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 01-10-04, 23:44
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

O Θεόφιλος σε εμένα δεν χρωστάει τίποτα. Με προβλημάτισε η συνπεριφορά του και ήταν ένα κίνητρο για τη συζήτηση που ξεκίνησα αλλά για άλλους λόγους από αυτό που φαντάστηκαν μερικοί.
Ελπίζω να κατάλαβε (όπως και ο μεγάλος αδελφός που τον μετάπεισε) ότι δεν ήταν προσωπικό. Μιά διαφορά απόψεων στην οποία και οι δύο είμασταν ισχυροί. Δυστυχώς έχω τη τάση να αντιδρώ με δύναμη όταν υποστηρίζει και ο άλλος με δύναμη σε κάτι που θεωρώ μη σωστό. Δεν λέω λάθος γιατί δεν είναι αλλά δεν είναι και σωστό οπότε άστο στη μέση και το πιάνουμε από εκεί.
αν ο Θεοφιλος μου επιτρέπει μια συμβουλή. Να είσαι διπλά επιφυλακτικός σε αυτό που σου ακούγεται ευχάριστα. Δυστυχώς η ανθρωπινη φύση οδηγεί πολλούς από εμάς να διαβάζουμε με τα μάτια της επιθυμίας και όχι της λογικής.
Όσο για το Θεόφιλο απλά απέδειξε κάτι που το ύποστήριζα. Ότι όταν έχεις τη διάθεση να καταλάβεις τον άλλο θα το κάνεις άσχετα με τη πορεία. Σε μια καλοπροαίρετη συζήτηση θα τσακωθεις , θα μαλώσεις αλλά τελικά μέλι γάλα γιατί θα καταλάβεις ότι δεν τσακώνεσαι αλλά αντιπαρατίθεσαι και αυτό έχει διαφορά.
Το είπα και το ξαναλέω. Έχω φάει επιθέσεις και βρίσμο από άτομα που δεν είχαν σχέση με το άθλημα. Με συνάδελφο θαλασσινό που ξέρω την αγωνία του δύσκολα θα τα χαλάσω. Μπορεί να μην γίνω κολλητός σου (δεν ΔΕΝ ισχύει για το Θεόφιλο και κάποιους άλλους που παρεξηγούνται) αλλά πίστεψε με δεν θα σε αφήσω ποτέ στο έλεος του Θεού.
Απλά όπως έχετε καταλάβει έχω αρκετά ισχυρό χαρακτήρα με αρκετά ισχυρές πεποιθήσεις και δυστυχώς πολύ λίγη διπλωματία. Πάντα προσπαθώ για κάτι καλύτερο, πάντα κατά την άποψή μου, και επειδή ότι κάνω το κάνω με πάθος δεν δέχομαι εύκολα το άσε δεν πειράζει εσύ θα τα αλλάξεις και τέτοια.
Λοιπόν έχω ψιλοκαλμάρει. Ένα από αυτά που με μπαρούτιασαν έχει φύγει από τη μέση αλλά όταν το νερό μπαίνει στο αυλάκι μερικές φορές πρέπει να φτάσει στη θάλασσα. Θα τα πούμε στη συνάντηση αύριο και βλέπουμε.
Θεόφιλε ελπίζω να τα πούμε Βόλο η πρόταση ισχύει για τους φίλους από εκεί και πέρα συντονιστείτε ο καιρός περνάει.
Τέλος αν γίνεται ας σταλεί το τελευταιο pm στο Θεόφιλο και μιά διαγραφή στο topic για να μην παίρνουν τα μυαλά μου αέρα. Ok ahar ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01821 seconds with 11 queries