Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 19-06-13, 19:06
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Τον τελευταιο καιρο στην γειτονια μας εχουν γινει πολλες ληστειες με αποκορυφωμα το περασμενο Σαββατο γυρω στις 4 το πρωι καμια 200αρια μετρα μακρια απο το σπιτι μου να γινει σαματας οταν ενας ποιμενικος απετρεψε ληστεια σε διπλανο σπιτι παρακαλω, το οποιο ειχε και συναγερμο, ελειπαν και οι ιδιοκτητες (μαλλον παρακολουθουσαν τις κινησεις τους οι κλεφτες) αλλα με το λυσσαλεο γαυγισμα του σκυλου ξυπνησε ο ιδιοκτητης του (καταλαβε οτι κατι δεν πηγαινε καλα) και ειδε απο το μπαλκονι του να τρεχουν δυο τυποι κακην κακως φευγωντας και χωρις να παρουν τιποτα...

Το μονο που καταφεραν ηταν να παραβιασουν την εισοδο του σπιτιου αλλα ο ταρζαν (ονομα του σκυλου) τους πηρε χαμπαρι και εγινε χαμος....

Μετα απ'αυτο το συμβαν προβληματιστηκα πολυ και μου καρφωθηκε στο μυαλο ενας σκυλος

Ο συναγερμος αποδειχτηκε μουφα...

Ακουσαμε πολλες ιστοριες οπου οι κλεφτες εξουδετερωνουν συστηματα συναγερμων οποταν και μετα απ'αυτο που εγινε εγω τουλαχιστον προσωπικα το ξεχναω.

Μετα απ'αυτο οπως καταλαβαινετε και ασχετα αν δεν κατεχω το θεμα ο Γερμανικος ποιμενικος ηταν στα υποψην γι'αυτο ανοιξα το θεμα για να ακουσω κι'αλλες αποψεις ισως και εμπειριες απο καποιους γνωστες του αντικειμενου.

Για χωροφυλακα θελω τον σκυλο εχω ορεξη να κανω οτι χρειαστει, εκπαιδευση κλπ κλπ και οτι βγει παιδια....
Ζουμε σε δυσκολους καιρους και με τον ενα η τον αλλο τροπο θα πρεπει να κανουμε κατι για να σωσουμε οτι σωζετε....
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries