Θέμα: The Secret Cave
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 05-11-13, 18:54
Το avatar του χρήστη nospanos
nospanos Ο χρήστης nospanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Περιοχή: Ανατολική Αττική
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Hydrocotyle leucocephala δεν ειναι ουτε ευκολο, ουτε δυσκολο, ουτε μετριο φυτο.
Αυτο το φυτο ειναι .... ανωμαλο.
.....................................
Σύμφωνα με την περίπτωσή σου και σ' ευχαριστώ που τη μοιράστηκες, είναι όντως ανώμαλο αυτό που συνέβη τι στο καλό?? δεν την έβρισκε στο μεγαλύτερο ενυδρείο ή το χάλασε η ψαροσύνθεση με τα σκαλάρια? xaxaxa

Στη δική μου περίπτωση το συγκεκριμένο φυτό καταρχίν να αναφέρω ότι μου το είχε δώσει πριν κάτι μήνες ο Σάββας ο Klipitiklopos (καταλαβαίνεις ότι το φυτό έτρωγε καλά μοσχοαναθρεμένο όπως όλα τα ζωντανά του φίλου Σάββα) για το ενυδρείο της κοπέλας μου που το έστηνα τότε.. το φυτό εκεί πήγαινε περίφημα, χωρίς διοξείδιο, χωρίς λίπανση και με μέτριο προς χαμηλό φωτισμό..
Είχα δώσει περίπου τη μισή ποσότητα στον Σπύρο (Korasidikos), ο οποίος δεν έχει και τα πιο hi-tech ενυδρεία, με diy co2.. θέλω να καταλήξω ότι το φυτό πήγαινε στα ενυδρεία του κάτι παραπάνω από καλά!
Πριν 2 μήνες που ξεκίνησα το δικό μου τωρινό στήσιμο, μου έδωσε μερικά μικρά κλαδέματα ο φίλος Σπύρος, πολλά από τα οποία τα είχε σε κουβά στο μπαλκόνι γιατί κοντεύανε να του πνίξουν το ενυδρείο !
Ε σε πληροφορώ ότι κάθε βδομάδα αναγκάζομαι να ξηλώνω και να πετάω γιατί αν το αφήσω πάει θα μου τα καλύψει όλα! Εγώ να ξαναναφέρω εδώ ότι το έχω φυτεμένο σε βυθό Flourite και με φουλ διοξείδιο..

Άντε, πες στη δική μου περίπτωση ότι πάει καλά επειδή έχω αρκετά καλές συνθήκες στο ενυδρείο μου..
Στο ενυδρείο της κοπέλας μου και στα ενυδρεία του Σπύρου χωρίς τίποτα μόνο με καθαρό νεράκι βρύσης και μέτριο φωτισμό πως εξηγείται να μην έχει σταματημό??
Και έχω και τους τραγικούς τους απέναντι να μου λένε ότι λέω μπαρμπούτσαλα και να επιμένουν ότι το φυτό είναι μέτριο προς δύσκολο σου στέλνω σε pm να το διαβάσεις...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01787 seconds with 11 queries