Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 05-05-11, 22:16
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

23 χρονων ειμαι και ευτυχως παιδια δεν εχω

ο σκυλος που περιγραφεις αντιδρα αμυντικα , ειναι επιθετικοτητα απο φοβο , λες οτι αντιδρουσε χωρις να προκληθει , λογω ελλειψης κοινωνικοποιησης , αντιδρουσε επιθετικα σε πραγματα που μαλλον δεν τα γνωριζε και ισως και λογω βαρεμαρας αφου ηταν ολη την ωρα δεμενος , ενας σκυλος που ειναι επιθετικος χωρις να φοβαται επιτιθεται μεσω κυνηγετικου ενστικτου το οποιο ειναι 100% εκπαιδευσιμο , οποτε αν οπως λες δεν φοβοταν εκανες λαλακια με το να χρησιμοποιησεις φτυαρι και του εθαψες το κυνηγετικο ενστικτο , ειτε αν φοβοταν του εδειξες οτι το να αντιδρα φοβικα επισυρει χειροτερα , οποτε απλα αντι να γεφυρωσεις την φοβια ειτε ανασφαλεια του την εθαψες και νομιζεις οτι εκανες κατι

επισης ναι κανεναν σκυλο μου δεν εχω χτυπησει , το κουταβι που τωρα ειναι 10 μηνων δεν το εχω διορθωσει ουτε μια φορα , μονο το ανακατευθυνα και δεν εχω προβληματα και ειναι πολυ πιο δυσκολο απο πολλους ενηλικες σκυλους

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων

Στην προηγουμενη σελιδα λεγατε οτι είναι χαζομαρα οτι ο σκυλος προσπαθει να επιβληθει. Τωρα λετε το αντιθετο. Τι ισχύει τελικά;
ελεγα οτι δεν προσπαθει να επιβληθει ο σκυλος οταν τραβαει στην βολτα ή δεν σηκωνεται για να καθησεις ή αν ανεβαινει στους καναπεδες που λεει ο μιλαν στην εκπομπη του , αν ο σκυλος σε δαγκωνει χωρις αυτο να ειναι αντιδραση φοβου τοτε ναι παει να σου επιβληθει , αλλα εκει δεν μπαινεις στην κοντρα , αν μπεις στην κοντρα εκει θα πας για λαμες και ραμματα , ανακατευθυνεις τον σκυλο αν θες να κανεις δουλεια

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
σα να μου λες οτι ενα λιονταρι θα σε φαει απο ανασφαλια
επισης αλλη κατασταση αυτη οπου το ζωο τρωει και αλλη αυτη οπου το ζωο επιτιθεται δεμενο αδιακριτως
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 05-05-11 στις 23:18
 
Page generated in 0,01756 seconds with 11 queries