Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 05-05-11, 16:17
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

χωρις καθολου κοντρα μεχρι να φτιαξει σχεση με εναν ανθρωπο και αν μιλαγαμε για εκπαιδευση και οχι για ενταξη στην οικογενεια αναγκαστικα θα επαιρνε μερικες διορθωσεις

αν και πιστευω οτι σε αλλο χωρο ο σκυλος θα ηταν αλλιως , προφανως ποτε δεν ειχε παιξει με τα αφεντικα του και θα του κοπαναγαν και καμια να γινει φυλακας , η αντιδραση που περιγραφεις ειναι αμυντικη και εσυ απλα το αποκανες το σκυλι

Το να δαγκωνει ενας σκυλος ενα παιδι δεν ειναι ανισοροπια , π.χ. εμενα ο σκυλος μου ξερει οτι παιζει μονο με εμενα τον ταιζω μονο εγω κλπ

και παει μια μερα ο υποτιθεμενος γιος μου και εκει που τον χαιδευει στην πλατη του χτυπαει το κεφαλι χαιδευτικα και ο σκυλος τον δαγκωνει και τον αφηνει αμεσως , ο σκυλος δεν ειναι ανισορροπος , βαζει ορια , ο σκυλος ειναι ζωο και προσπαθει να κυριαρχησει αν ξερεις τι σου γινεται και μεσα απο το παιχνιδι αποκτας τον σεβασμο του σκυλου σου και ας ειναι και το χειροτερο κερατο που εχει βγει

Ενας δυνατος σκυλος δεν δεχεται πανω απο ενα αφεντικο ( αυτον που τον κανει να περναει καλα παιζοντας , που τον ταιζει , τον χαιδευει και τον σεβεται )

απο αυτον δεχεται χαδια και μονο τους αλλους απλως τους ανεχεται και για τον σκυλο δεν ειναι φυσιολογικο ουτε το κλαυτερο του να ζει μεσα σε ενα σπιτι με τα παιδια να τον τραβολογανε , τον ενα να του λεει μη , τον αλλο να οτυ λεει μπραβο κλπ , αν ο σκυλος ειναι δυνατος , θα δαγκωσει τα παιδια , θα δαγκωσει πιθανον την συζηγο και αν δεν μπορει ουτε ο αντρας τους σπιτιου να τον προσεξει θα τον δαγκωσει και αυτον και θα μπει αρχηγος

οι σκυλοι καταλαβαινουν ποιον εχουν διπλα τους και αν ειναι δυνατου χαρακτηρα σου το λενε : ή αξιζεις να με πας ή σε παω
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
 
Page generated in 0,01544 seconds with 11 queries