Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 21-06-09, 17:16
Το avatar του χρήστη thanpapa
thanpapa Ο χρήστης thanpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-02-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Ντεπώ
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enzo Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα να ξερεις οτι η συγκεκριμενη ειναι η λιγοτερη αποτελεσματικη στην εξαγωγη οργανικων, και η πιο αποτελεσματικη στην απορροφηση ανθρακικων ιοντων και ασβεστιου με οτι αυτο συνεπαγεται...
Ναι, το ξερω, την εχω μονο για διακοσμητικους λογους. Στο sump εχω αρκετη chaeto και DSB
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραίο αλλά κι απαιτητικό το νέο look του ενυδρείου σου, όπως πολύ ωραίο ήταν και το προγενέστερο, χαμηλών απαιτήσεων, που είχες .
Εκτός από το φωτισμό και την καλύτερη κυκλοφορία έχεις αναβαθμίσει και σε κάτι άλλο; (skimmer, C/R)
Κανένα Τανγκάκι έχεις ή τα ξαπόστειλες κι αυτά;
Από πρόσθετα για τα κοράλλια τι ρίχνεις και πότε;
Πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο σου έτσι;
Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια ! καλή συνέχεια εύχομαι.
Το ενυδρειο ετρεχε για 4 χρονια με soft corals και μανιταρια, και τρεχει με τη σημερινη μορφη εδω και 6 μηνες. Οι αλλαγες εγιναν βαθμιαια και οχι ολες μαζι. Skimmer ειχα απο την αρχη δυο, οποτε με καλυπτουν απολυτα. C/R δεν εχω ακομη. Το πλανο ειναι να αποκτησω εναν προς το τελος της χρονιας. Για την ωρα συμπληρωνω Kent turbo calcium και Kent super Dkh, Μαγνησιο της Kent και στροντιο.
Προσθετα για τα κοραλλια: Kent phytomax, Kent zoomax, freeze-dried phytoplakcton, Pohl's coral vitalizer.Επισης ταϊζω κατεψυγμενη mysis και oyster eggs.
__________________

Be realistic.Demand the impossible.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanpapa : 21-06-09 στις 17:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01583 seconds with 11 queries