Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 26-04-13, 16:01
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blue1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικα θα βοηθουσε να τα δω απο κοντα, θα εχω το νου μου στα μαγαζια που πηγαινω,
απλα με προβληματισε ενα ποστ που διαβασα προσφατα εδω μεσα στο θεμα ταισματος τσακωμων και τα λοιπα....

να υποθεσω οτι αν παρω 2-3 (αληθεια ποσα μπορω να βαλω?)τετοια δεν βαζω τιποτε αλλο μεσα στο ενυδρειο ετσι?
Εγώ πάλι θα σου έλεγα, απ τα ελάχιστα που ξέρω, πως υπάρχουν πολλές περισσότερες επιλογες για το 60λιτρο...και πως τα παφερς (εφόσον διαβάσαμε τα ιδια ποστς) έχουν αρκετές ιδιαιτερότητες...

Δεν είναι κι ότι καλύτερο να ξεκινάς με απώλειες...βρες κάποιο είδος που να χρειάζεται νερό βρύσης, να θέλει pH και σκληρότητα κοντά στα δικά σου δεδομένα...
Θα σου πρότεινα αρσενικα γκαπις ή κάποιο άλλο ζωοτόκο.
Και κίνηση θα έχεις και ωραία χρώματα

Φυσικά μπορείς να επιλέξεις και έναν μονομάχο...ο οποίος είναι πολύ ιδιαίτερο ψαρι...και στο 60 λίτρα θα είναι αρχοντας!!!
(απλά στην περίπτωση αυτη, θα χρειαστείς τυρφη και φυλλα catappa...)

Καλή συνέχεια σε ότι επιλέξεις
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01713 seconds with 11 queries