Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 13-02-03, 23:34
FfF Ο χρήστης FfF δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2003
Περιοχή: Θεσ/νικη
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Να σαι καλα ρε vision οι οττοκυκλοι ειναι ηδη κολλημενοι στα τζαμια του ενυδρειου μου. Το μονο μαγαζι που δεν ειχα παει ηταν ο Αμαζονιος στην Αγγελακη γιατι πηγα σ'αυτο στην Ανθεων και δεν ειχε.
Και μιας που αρχισα να γραφω να σας απασχολησω και λιγο? Ναι? Ενταξει.. Λοιπον αγορασα το απογευμα 3 απο τα αστερακια της Aquarium Pharmaceuticals αυτα για βιολογικο φιλτραρισμα. Το φιλτρο μου ειναι εσωτερικο ενσωματωμενο στο ενυδρειο (juwel 70lt.) με την εξης συνθεση (συμφωνα με τη ροη του νερου) - 3 λεπτα σφουγγαρακια υαλοβαμβακα, 1 με ενεργο ανθρακα (το οποιο πεταξα χθες αφου περασε ενας μηνας και δεν εβαλα αλλο στη θεση του), 2 χοντρα με μεγαλους πορους, 1 χοντρο με λεπτους πορους και μια αδεια θεση για ακομη ενα τετοιο. Τα σφουγγαρακια αυτα τα περιελαμβανε το ενυδρειο και τη σειρα την αναφερει το manual. Σκεφτηκα για τα αστερακια αφου διαβασα καποιο προηγουμενο post και για να αποτελουν το τελευταιο σταδιο φιλτρανσης. Σκεφτηκα σωστα? Θα κανει δουλεια? Ακομη εχω κι αλλο κενο χωρο στο φιλτρο. Να βαλω καποιο αλλο υλικο και αν ναι ποιο και σε ποιο σταδιο φιλτρανσης?
Υ.Γ. Σας επρηξα παλι......
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries