Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 24-01-03, 13:55
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή Οταν τα 750 λιτρα αρχιζουν να γινονται πραγματικοτητα...

Ξεκινησα σιγα σιγα την κατασκευη ενος καινουργιου ενυδρειου με διαστασεις 192x60x65 με ενα εσωτερικο βιολογικο σε ολη την πλατη του με βιοσφαιρες και ενα εξωτερικο μηχανικο+χημικο για τις αλλες "δυσκολες" δουλειες.Παραγγειλα τα κρυσταλλα και συντομα θα παραγγειλω την μεταλλικη βαση του(οικονομικες στενωτητες βλεπεις καθως το κοστος αρκετο...).Σκεφτομαι η τελικη συνθεση του να αποτελειται απο τα εξης

- 2x Cryptocara moorii
- 2x Avlonacara Baenschi ή Luwanda
- 2x Sciaenochromis Fryeri
- 2x Nimbochromis Livingstoni
- 2x Nimbochromis Venustus
- 2x Nimbochromis Polystigma
- 2x Nimbochromis fuscotaeniatus
- 1x Gippicepts
- 1x Synodontis eupterus
- 1x Synodontis - καποιος αλλος της περιφημης οικογενειας των Συνοντοντιδαιων

Σκεφτομαι επισης να προσθεσω και 4x Melanochromis Auratus

Θα ηθελα να σας ζητησω τη γνωμη σας,οποια και αν ειναι αυτη σε σχεση με αυτη τη συνθεση και τις προτασεις σας σε σχεση με την προταση μου για το Melanochromis Αuratus.
Ηδη εχω αποκτηση 4 πιτσιρικια Livingstoni (ειναι το κατι αλλο και περιμενω να μεγαλωσουν για να βγαλω το ζευγαρι) που εχουν μπει σε δικο τους ενυδρειο για μεγαλωμα,και θελω να καταλειξω στον συνδιασμο για να αρχισω το ψαξιμο...
Θα με ενδιεφερε οποιως εχει γονο απο τα συγκεκριμενα ειδη να ελθει σε επαφη μαζι μου μεσω καποιου προσωπικου μυνηματος.

Ο λογος που επελεξα να το κανω μονος μου περα απο το κοστος του να μου το ετοιμασουν,ειναι οτι παρολο που θα αργησω περισοτερο απο εναν επαγγελματια θα εχω την χαρα να ειναι δικο μου εργο απο την αρχη μεχρι το τελος.Παιδια ειναι πολυ ομορφο αισθημα.Μετραει βεβαια που εχω και καποιο σχετικο ελευθερο χρονο και χωρο.Αν ειχα οικογενεια δεν υπηρχε περιπτωση να γινει ετσι.
Αντε παιδια και στα δικα σας!!! :P :P :P
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01564 seconds with 11 queries