Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 04-11-13, 13:12
mpoumpouzos Ο χρήστης mpoumpouzos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-09-2013
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 165
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beeromixalhs Εμφάνιση μηνυμάτων
πολύ καλό Νίκο για πρώτη σου προσπάθεια.
Οι πέτρες αυτές καμία σχέση με τις πρώτες που είχες. Πάντως αν θες τη γνώμη μου εγώ τις βαλισνεριες θα τις έβαζα πίσω. Πρώτο γιατι είναι ψιλό φυτό και δε ταιριάζει στη βιτρίνα και δεύτερο γιατί είναι απροστάτευτες στις ορέξεις τον ψαριών σου. Σε λίγο καιρό που θα εγκλιματιστούν και θα αρχίσουν το σκάψιμο θα στις ξεπατώνουν καθημερινά
Επίσης κανόνισε να βρεθούμε να σου δώσω και ανούβιες να βάλεις μέσα. Πάνω σε αυτό που γράφεις για τις αλλαγές νερού δε θα σχολιάσω. Αυτό θα το δεις εσύ στις μετρήσεις και ανάλογα θα το προσαρμόσεις
ναι μιχαλη το 20% το εβαλα τυπικα, με τις μετρησεις θα κανονιστει αναλογα η αλλαγη.....τις βαλισνεριες τις εβαλα μπροστα προσωρινα γιατι μου ειχα ψιλαμαραθει μεχρι να τις βαλω μεσα μηπως και συνηφερουν, μετα θα μπουν απο πισω η στις γωνιες.....θα το κανονισουμε μεσα στη βδομαδα να τα πουμε να πιουμε και κανα καφεδακι......
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον όμως δεν άκουσες τη γνώμη μας
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=74218

Τώρα τι να πούμε? Θέλεις τη γνώμη μας?
Το ενυδρείο σου από άποψη διαστάσεων δεν είναι βολικό για malawi.
Τα λίτρα είναι οριακά για ένα μόνο χαρέμι labido. Εσύ έχεις καμιά 15αριά και τα botia δεν έχουν θέση μαζί τους.
.............

τα botia μου ειπε το παλικαρι που μου τα εδωσε οτι καθαριζουν οση τροφη παει πισω απο πετρες ωστε να μην εχω προβλημα με αμμωνια μιας και ειναι πολυ ευκινητα ψαρακια.....τα μικρα labido θα φυγουν και θα μεινει μονο το ζευγαρι μαζι με τα demasoni οποτε θελω να πιστευω οτι θα ειμαι οριακα με τα λιτρα.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mpoumpouzos : 04-11-13 στις 13:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01611 seconds with 11 queries