Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #65  
Παλιά 25-10-06, 00:04
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Ούτε καλός θέλω να το παίξω ούτε τίποτε άλλο. Το μαγαζί το άνοιξα γιατί πάνω από όλα είμαι χομπύστας, σίγουρα όχι πολύ έμπειρος υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα εμπειρότεροι. Η ιστορία του καταστήματος ξεκίνησε για αρκετούς λόγους και έχω δηλώσει και σε άλλο φόρουμ goldfish.gr ότι όταν θα πάψω να νιώθω χομπύστας ή ότι δεν μπορώ να βοηθήσω το χόμπι θα το κλείσω και θα ασχοληθώ με κάτι άλλο.
Το μαγαζί στην παρούσα φάση συστεγάζεται με το ανθοπωλείο Valentine και ναι είχαμε κρούσεις για χρυσόψαρα σε γάμους, όμως είπαμε όχι και δεν πουλήσαμε χρυσόψαρα και καταφέραμε να πείσουμε μετά κόπων σίγουρα τους πελάτες ότι αυτό είναι τουλάχιστον βάρβαρο. Αυτό φυσικά είναι μια άλλη συζήτηση όπως είπε και ο Τόλης.
Δεν είμαι υπεράνω χρημάτων και ειλικρινά μου λείπουν κιόλας. Το μαγαζί το άνοιξα με δάνειο το οποίο ξεπληρώνω με πολλές στερήσεις. (ούτε κλάψας θα σας το παίξω γιατί στ’ αλήθεια δεν είμαι και δεν μου ταιριάζει ο ρόλος)
Είναι μια τρύπα (το μαγαζάκι) και το παπαγαλόψαρο που έχει μείνει στο μαγαζί έχω ήδη αποτρέψει αρκετούς πελάτες να το αγοράσουν και ας έχω χάσει.
(Το κόστος Πρόεδρε και λοιποί συνχομπίστες δεν μπορώ να το υπολογίσω αλλά αν θέλετε υπολογίστε το εσείς! Π. Χ. τρεις πελάτες στους οποίους θα μπορούσα να πουλήσω και ένα μεγαλύτερο ενυδρειάκι και πολλά άλλα, από τους οποίους κανείς δεν πήρε κάτι άλλο από το μαγαζί τους έχασα. Ναι υπήρξαν και άλλοι που πήραν π. χ. Oscar ή Severiumή κάποιο άλλο ψάρι φυσικό και εκεί κέρδισα τα αναμενόμενα).
Φυσικά εδώ μπορείτε να πείτε ότι άλλο εγώ είμαι ίσως μια ακραία περίπτωση ίσως είμαι κουτός ή ότι άλλο.
Ναι έρχομαι και σε ρήξη με τους συνεταίρους μου για αυτό το λόγο, αποφεύγω με χίλιους δυο τρόπους να πουλήσω υβρίδια ή 5 χρυσόψαρα σε δέκα λίτρα.
Ούτε τον άγιο κάνω ούτε τίποτα. Αυτός είμαι και είτε το πιστεύετε είτε όχι έτσι θέλω να δουλεύει το μαγαζάκι μου, αλλιώς δεν έχει νόημα, το αφήνω ανθοπωλείο στον συνέταιρο και όλα μια χαρά! Δόξα το Θεό που μου έχει δώσει χεράκια και δουλεύω και θα ξεπληρώσω το χρέος μου στις Τράπεζες.


Δεν κατηγορώ κανέναν και αυτό θέλω να γίνει απόλυτα κατανοητό!

Ας βοηθήσουμε όμως όλοι μαζί το χόμπι μπορούμε, έτσι πιστεύω, τώρα αν ζω με φρούδες ελπίδες αυτό θα το νιώσω δυστυχώς.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01725 seconds with 11 queries