Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 11-07-13, 14:03
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Φίλε μου αυτο φτάνει τους 15 πόντους περίπου και κατά συνέπεια γίνεται μεγάλο για τα λίτρα σου. Είμαστε στα ιδια λίτρα (110 έχω εγω) και είχα πάρει ενα Gyrinocheilus Aymonieri αφου ο πετσοπάς μου είχε πει ότι φτάνει τις 5-6 πόντους.....αμ δε! Έλα που φτάνει τους 20! Έτσι αναγκάστηκα να τον δώσω. Καλα ειναι να ψάχνεις τέτοιες πληροφορίες πριν πας για αγορά ψαριού και να μην εμπιστεύεται και πολυ τους πετσοπάδες.
-------------------------
Για αντιμετώπιση της άλγης, αν αυτο ειναι που σε ενδιαφέρει, μπορείς να χρησιμοποιήσεις γαρίδες, όπως τις amanο ή red cherry.
Σαλιγκάρια επίσης όπως Malaysian Trumpet, Ramshorn, Nerite και apple snails. Με αυτα μη φανταστείς ενα ενυδρειο πεντακάθαρο, χρειάζεται και χέρι η δουλειά!
Μου έχουν πει ότι ενα καλο αλγοφάγο ψάρι ειναι το Γκάρα Ρούφα. Μη ρωτήσεις περισσότερα γιατι δε ξέρω. Ξέρω όμως ότι ειναι μικρά και συνήθως χρησιμοποιούνται στα ινστιτούτα ομορφιάς εκει που οι κυρίες βουτάνε τα πόδια τους και ταίζουν τα ψάρια αυτα με τα "περισσεύματα"!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Undertaker : 11-07-13 στις 14:03 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01624 seconds with 11 queries