Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 26-04-10, 18:59
Το avatar του χρήστη GiannisA
GiannisA Ο χρήστης GiannisA δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-04-2010
Περιοχή: Kastoria
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή 90 Lt φυτεμενο + Guppy

γεια σας και παλι απο Καστορια !

αφου πριν 2 χρονια απετυχα να κρατησω το ενυδρειο που ειχα φτιαξει μονος μου λογω ελειψης εμπειριας, τωρα επιτελους μετα απο διαβασμα και ενημερωση απο το ιντερνετ το καινουργιο μου ενυδρειο ειναι μια χαρα εδω και 3 μηνες!

οποτε παραθετω στη αρχη τις φωτο του αποτυχημενου μου ενυδρειου οι οποιες ειναι αυτες:






Το νεο μου ενυδρειο αποτελειται απο:

ΦΙΛΤΡΑΡΙΣΜΑ: Biobox2 (ειναι το ενυδρειο απο τα καρφουρ)

ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ: 1 στρωμα ανοιχτο χρωμα με πορους και 1 στρωμα απο το ιδιο μονο που ειναι σκουρο.ειναι καλο για τα φυτα και γινεται καλο φιλτραρισμα. δεν ξερω την ονομασια του.

ΦΥΤΑ: 2 ανουμπιες που εχουν πεταξει απο 4 νεα φθλλα η καθεμια τους και ριζες εγκερια ντενσα και 1 μονο ριζα κερατοφυλλο. (θα βαλω κι αλλες)

ΔΙΑΚΟΣΜΙΣΗ: 1 πετρα λαβας με τρυπες, 1 ξυλο και 2 πετρες που τις εφερα απο τη θαλασσα το καλοκαιρι και αφου τις εβρασα καλα τις εβαλα στο ενυδρειο μου.

ΨΑΡΙΑ: ειχα παρει στην αρχη 2 ετοιμογεννα θηλυκα και τωρα εχω συνολο 10 guppy.απο τα 8 μικρα τα 4 ειναι αρσ και τα 4 θηλ.
και ενα πλακοστωμο (καθαριστη)

Αυτα γενικα. test νερου και τετοια δεν εχω μαλλον δεν μου χρειαζονται προς το παρον. απλα διατηρω τις τιμες αμμωνιας σε καλο επιπεδο με αλλαγες του νερου και με το γεγονος πως αποφευγω να βαζω παλλα καινουργια ψαρια την ιδια μερα ταυτοχρονα.

Αυτες οι φωτο ειναι προσφατες απο το καινουργιο μου ενυδρειο:







Συντομα θα βαλω κ αλλες προσφατες φωτο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02032 seconds with 11 queries