Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 11-05-09, 23:03
Το avatar του χρήστη Korinaki
Korinaki Ο χρήστης Korinaki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 64
Smile

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις που μου δώσατε.
Ευχαριστώ και για τις προσκλήσεις!
Αθήνα είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο να έρθω (είμαι σε φάση που μετακόμισα και γίνεται πανικός!) και σχετικά με το meeting αύριο δουλεύω και είναι και η γιορτή της μητέρας! Ελπίζω τον επόμενο μήνα να έρθω οπωσδήποτε!
Μόλις τακτοποιηθεί κάπως το σπίτι μου, θα στήσω το ενυδρείο και θα ξεκινήσω το "στρώσιμο". Μέχρι να στρώσει έχω όλο τον χρόνο να αποφασίσω τι θα βάλω μέσα.
Από αυτά που διάβασα ήδη ξεχώρισα κάποια ψαράκια.

Guppies: Μεγάλη ποικιλία σε σχέδια, υπέροχα χρώματα, ήσυχα, ανθεκτικά, χωρίς τρελές απαιτήσεις, τύποι για οικογένεια.

Betta splendens: Μου κάνει κάτι σε guppy με τσαμπουκά. Στις φωτογραφίες που είδα σε διάφορα sites μου φάνηκαν φανταστικά!!! Έτσι να υπάρχει και λίγο ταραχή...

Ceratophyllum demersum: Τα φυτά μάλλον δεν τα γλυτώνω αν και δεν μου αρέσουν καθόλου όμως...
Μου έχει μείνει απέχθεια από τις γλάστρες που μου έφεραν στα εγκαίνια του μαγαζιού μου ( 48 ) και συνέχιζαν γνωστοί και φίλοι να φέρνουν όσοι δεν κατάφεραν να είναι τη μέρα των εγκαινίων (36).
Το τι μυρμήγκι και αράχνη και σκόνες και φύλλα που έπεφταν χαμός! Για να μην αναφέρω τα ποτίσματα και τα χώματα... Τυράννια...
Δεν θα την παλέψω αν έχει τέτοια (ζαλάδα) και το φυτό ενυδρείου...
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01381 seconds with 11 queries