Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 10-04-11, 08:27
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jiraiya Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω τι λετεε γενικα αλλα ηδη φαινετε η διαφορα!!!!!

Τι εννοείς; Ξεμπλόκαρε το σύστημα και γίνονται οι συνεννοήσεις αμεσότερα και όλα είναι καλύτερα τώρα πλέον στην ενότητα αυτή, ή η διαφορά που επισημαίνεις ότι υπάρχει είναι προς το χειρότερο; Γιατί αν συμβαίνει το δεύτερο λογικά θα πρέπει να βρεθεί μία άλλη λύση ή να επανέλθει το παλιό καθεστώς.

Προσωπικά έχω ωφεληθεί ελάχιστα από ενυδρειακές αγγελίες που βρίσκει κάποιος στα διάφορα φορουμ. Αυτό βέβαια είναι ένα τυχαίο γεγονός αλλά και επακόλουθο της μη πίστης μου προς αυτές. Όχι άδικα πιστεύω αφού στις περισσότερες ενυδρειακές αγγελίες βλέπεις να προσπαθούν να πουλήσουν «φύκια για μεταξωτές κορδέλες».

Οι πραγματικές ευκαιρίες (λόγω τιμής και σπανιότητας του αντικειμένου) είναι ελάχιστες, όπως και οι δωρεές επίσης.
Όλες οι υπόλοιπες είναι μη συμφέρουσες για τον αγοραστή. Ο πωλητής φαίνεται να μη γνωρίζει την τρέχουσα τιμή του προϊόντος στην αγορά ή επιθυμεί εμφανώς να κοροϊδέψει τον υποψήφιο αγοραστή που σχεδόν πάντα είναι κάποιος νέος χομπίστας.

Θα μου πει κάποιος ότι όλοι την έχουμε πατήσει κάποτε και έχουμε αγοράσει κάτι ακριβό ή ελαττωματικό. Μα ακριβώς γιαυτό θα πρέπει να προστατέψουμε τον νέο ακουαρίστα και να μην εκμεταλλευτούμε την εμπιστοσύνη που δείχνει προς το φόρουμ ( GAB).

Πιστεύω ότι, η εφαρμογή του μέτρου της μη ανάρτησης στις αγγελίες σχόλιων και ερωτήσεων, από τους ενδιαφερόμενους αγοραστές, ήταν βιαστική! Δεν βοηθά στην διαφάνεια που πρέπει να έχει η ενότητα αυτή των αγγελιών, σε ένα πρωτοποριακό και σοβαρό φόρουμ όπως είναι το GAB.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01980 seconds with 11 queries