Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 14-12-11, 16:42
Το avatar του χρήστη KOSTASGAVALAS
KOSTASGAVALAS Ο χρήστης KOSTASGAVALAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Καλλιθεα
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KOSTASGAVALAS Εμφάνιση μηνυμάτων
α και κατι αλλο....δεν λειτουργει οπως ενημερωθηκα οταν χρησιμοποιεις buffer ή τυρφη.
Λοιπον για να επανορθωσω δεν ισχυει το παραπανω που γραφω για το τεστ νο3 αλλα ισχυει κανονικα για τεστ co2....

Παντως εγω και μονο εγω προσωπικα επιμενω οτι το τεστ ΝΟ3 της apy δεν λειτουργησε σε μενα τονιζω σωστα και μου εδωσε ψευδεις μετρησεις....

Και οταν πηρα το τεστ ΝΟ3 της salifert αν θυμαμαι καλα αμεσως μου εδειξε οτι τα νο3 μου ηταν στο θεο....δηλ τι να κανω τωρα για να αποδειξω κατι το αυτονοητο και αυταποδεικτο....αλλωστε και το παλικαρι οπως και το αλλο παραπανω λενε σχεδον τα ιδια ....

Δυστυχως με καποια τεστ η λογω παρτιδας η λογω διατηρησης κατι δεν παει καλα...ετυχε να ειναι της apy...αν δω στο μελλον κατι περιεργο σε κατι αλλο παλι θα το αναφερω...

Αυτη η στιγμη χρησιμοποιω το ph test της apy και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος το gh kai kh της sera και δεν μπορω να πω οτι εχω καποιο σοβαρο προβλημα το τεστ νο3 της salifert και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αν και θα ηθελα μια καλυτερη πιο πλουσια υποδιαιρεση στα ppm αφου απο τα 10 παει αμεσως στα 20 και δεν ειναι και τοσο ευκρινεσ το 5 με το 10......και τελος για po4 χρησιμοποιω της jbl που ειναι κορυφαιο και σαν κατατμιση των ppm και χρωματικα.... αλλα και πανακριβο...

Οταν δοκιμασω και αλλα θα σας πω.....

Παντως καποια στιγμη αφου λιγο πολυ ολοι χρησιμοποιουμαι τα τεστ θα επρεπε να κανουμε ενα thread οπου θα βαθμολογουνται ωστε να πηγαινουμε σε στοχευμενες αγορες και οχι να καταληγουμε πειραματοζωα εταιριων...και ξερετε γιατι???

Γιατι οταν μια παρτιδα φευγει ελαττωματικη δειχνει ελλειπεις σοβαροτητα αφου στα ενυδρεια μας εχουμε ζωντανα και οχι ψευτικα ψαρια.

Εγω δηλαδη θα προσπαθησω να χρησιμοποιησω διαφορων εταιριων τεστ και καποια στιγμη θα καταληξω πχ το τεστ ph με την apy το po4 με την jbl και ουτω καθεξης....γιατι δηλ να μην ειναι σε ενα thread oλες οι αποψεις ωστε να καταληγουμε στη σωστοτερη αγορα του τεστ και σε τιμη και σε χρωμα και σε αναλυση ppm???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01559 seconds with 11 queries