Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 28-11-08, 17:23
Το avatar του χρήστη Minakki
Minakki Ο χρήστης Minakki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2007
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 159
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Minakki Send a message via Skype™ to Minakki
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από szcs Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλό θα ήταν να βρείς μια μεταχειρισμένη με κλείστρο / στρόφιγκα ώστε να γλυτώσεις χρήματα για καινούργια στρόφιγκα / κλείστρο. (μετά την βάφεις ότι χρώμα θέλεις). Μην παραλείψεις την υδραυλική δοκιμή πριν την αγοράσεις και την γεμίσεις !!! Οσο για το μανόμετρο / ρυθμιστή πίεσης η τοποθέτησή του είναι απλή - το βιδώνεις με προσοχή να μην σου στραβώσουν οι βόλτες και είσαι ΟΚ. Σε ότι παραγγείλεις πάντα έχει οδηγίες στα Αγγλικά. Και προσοχή επειδή οι 5κιλες είναι μεγάλες αν τυχόν θελήσεις να την βάλεις στο μπαλκόνι φρόντισε να μην την χτυπάει ο ήλιος ΠΟΤΕ !!!
Ευχαριστώ για την ενημέρωση και τις πληροφορίες.
Ήδη την πήρα και ο άνθρωπος με ενημέρωσε ότι έχει γίνει και υδραυλική δοκιμή. Όσο για το μανόμετρο και την βάνα θέλω να το ψάξω να την παραγγείλω από Ιντερνετ (για οικονομική λύση λέω) να το συνδέσω και με το PH controller.
Για disuser δεν έχω καταλλείξει ακόμα τι να πάρω . Μάλλον πρέπει πάλι να το ρίξω στο διάβασμα.......
Καμμιά ιδέα ? Το ενυδρείο μου είναι 125 λτρ. και η μπουκάλα λέω να μου πάει 1- 2 χρονάκια. Μόνο που δεν ξέρω με τι μπογιά θα πρέπει να την βάψω?
__________________
Aν δεν πάθεις...... δεν θα μάθεις ....!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01449 seconds with 11 queries